تحلیل بسکتبال

شب‌های پکن در تهران؛ چین در میهمانی ایران، میزبان بود

سجاد فرخی: در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی تیم ملی کشورمان در تالار بسکتبال ورزشگاه آزادی میزبان تیم خوب چین بود. میزبانی که با حضور تماشاگران بیشمار چینی، بیشتر شبیه میهمان بود و گویا چین در کشور خودش بازی میکند.
کوارتر اول بازی پایاپایی توسط دو تیم انجام پذیرفت. در کوارتر دوم چینی‌ها از دفاع جاگیری ایران نهایت بهره را بردند و با پرتاب‌های سه امتیازی از تیم کشورمان پیشی گرفتند. کوارتر سوم هم چینی‌ها اختلاف را بیشتر کردند و کوارتر چهارم تا قبل از ورود بازیکنان جوان تیم به زمین، این چین بود که با اقتدار، بازی را در دست گرفته بود. در اوایل ده دقیقه پایانی، سعید ارمغانی ابتکار عمل بخرج داد و با بازی دادن به جوانانی نظیر آقامیری، آقاجانپور و سینا واحدی اختلاف را تا چهار امتیاز کاهش داد. اما پس از آن و با خارج شدن جوانان و پرس ناقص تیمِ ایران، مجددا چین اختلاف را زیاد کرد و نهایتا با نتیجه ۸۱-۷۲ موفق شد تیم ایران را شکست دهد.
از موارد عجیب این مسابقه، بازی دادن به محمد جمشیدی در دقایق پایانی بود. جمشیدی که با چهار خطا بازی میکرد، در پرس‌های آخر بازی با ترس از خطا دادن بازی کرد.
پرتاب سه امتیازی شروع مجدد آخر بازی به سینا واحدی سپرده شد. در حالیکه در طول بازی آقاجانپور با دو پرتاب بهترین شوتیست راه دور ایران بود و بعد از آن بهنام یخچالی.
دفاع منطقه ای در مقابل تیم شوتیست چین، از اشتباهات کادر فنی بود. البته شاید برای حامد حدادی و جلوگیری از خستگی وی این تصمیم گرفته شده بود.
اما این بازی نکته مثبت هم داشت و جوانانی مثل سینا واحدی موفق شدند شایستگی‌های دفاعی و حمله‌ای خود را ثابت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا