تحلیل بسکتبال

ژاپن تمرین کرد، ایران آماده شد

تیم ملی بسکتبال کشورمان در حالی به مصاف ژاپن رفت که این تیم بدلیل میزبانی جام جهانی و قطعی بودن حضورش در این مسابقات، تقریبا با ترکیب دوم و بدون حضور سرمربی و کمک مربی اول خود در تهران حضور یافت.

کوارتر اول با درخشش ارسلان کاظمی از ایران و بابای ژاپنی همراه بود. پرتاب‌های دقیق سه امتیازی میهمان باعث شد این تیم با برتری یک امتیازی ده دقیقه نخست را به پایان برساند.

اما از کوارتر دوم و با سوئیچ دفاع از تیم ایران، اقدام‌های راه دور ژاپنی با دفاع همراه شد و این تیم تا ۲ دقیقه پایانی این کوارتر نیز موفق به کسب امتیاز نشد.

 

کوارتر سوم و چهارم نیز حکمرانی بهنام یخچالی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی و سایر پسران پارسی ادامه داشت تا در نهایت و در حالیکه جوانان مدعو به تیم ملی نیز دقایق قابل توجهی در بازی بودند، این تیم ایران باشد که با اختلاف یازده امتیاز برنده از زمین خارج شود.

نکات قابل توجه بازی دیروز:

مصدومیت ارسلان کاظمی از ناحیه گردن و عدم همراهی این بازیکن در سفر به استرالیا برای دیدار مقابل این تیم، مهمترین نکته دیدار دیروز بود.

عدم حضور سرمربی، مربی، بازیکن ان بی ای ژاپن و چند مهره اصلی این تیم، علاوه بر اینکه باعث شد میهمان به بازیکنان جوان خود بیشتر اعتماد کند، از سوی دیگر سبب شد کادر فنی تیم ملی ایران نیز زمان بیشتری به جوانان برای حضور در بازی اختصاص دهد.

دیروز صمد نیکخواه بهرامی همراه با خانواده از نزدیک بازی را تماشا کردند.

معدود تماشاگران ژاپنی همگی با لباس متحدالشکل به تشویق تیمشان پرداختند.

خوشحالی‌های محسن صادق زاده بر روی نیمکت و صحبت های بیشتر مربیان با سرمربی تیم، سعید ارمغانی، نشان از همدلی بیشتر کادر فنی داشت.

پر شدن بیش از ۷۰ درصد تالار بسکتبال آزادی توسط تماشاگران و علاقمندان خانم و آقا از دیگر نکات خوشحال کننده بازی با ژاپن بود. حضور پر شور تماشاگران، خبرنگاران و عکاسان در این مسابقه علاوه بر افزودن جذابیت بازی، مسیولیت فدراسیون را در قبال جامعه بسکتبال افزایش می‌دهد.

یکی از کارهای سخت فدراسیون دقیقا پس از پایان بازی بود، زمانی که هنوز بازیکنان و تماشاگران سالن مسابقه را کاملا ترک نکرده بودند و عوامل اجرایی سالن در حال تعویض لوگو وسط زمین و بنرهای پنجره چهارم با مسابقات جوانان آسیا شدند (از امروز مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در تالار بسکتبال آزادی ادامه خواهد یافت).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا