24 ثانیه حرف حساببسکتبالتحلیل بسکتبال

باخت به روش سامورائی

سجاد فرخی: در بازی اول از پنجره آخر انتخابی جام جهانی بسکتبال، تیم ملی بسکتبال کشورمان در تاکاساکی به مصاف تیم ملی ژاپن رفت و در نهایت با نتیجه ۹۶ بر ۶۱ مغلوب میزبان شد.

تحلیل بازی فنی بازی؛

آن چه مشخص بود فدراسیون هرچه در توان داشت گذاشت و با برگزاری اردوی چند روزه در ژاپن و همچنین حضور دبیر و رئیس فدراسیون، تمام قوای خود را برای برد در مقابل ژاپن بکار بست. کادر فنی نیز با استفاده از پتانسیل بهترین بازیکنان که از دل لیگ بیرون آمده‌اند با اتخاذ تدابیر دفاعی و حمله‌ای خاص هرآنچه که می‌بایست و نیاز بود انجام داد. اما اوضاع بر وفق مراد پیش نرفت و نهایتا با بد شانسی مقابل تیم چند ملیتی ژاپن که بازیکن NBA player خود را نیز در اختیار نداشت بازی را واگذار کرد. از نکات مدیریتی بارز این مسابقه، استراحت دادن به بازیکنان اصلی در کوارتر آخر بود. سعید ارمغانی که بخوبی تیم ملی ژاپن را آنالیز کرده بود، در کوارتر آخر و زمانی که متوجه شد این ژاپن آن ژاپن نیست، به بازیکنانِ تا حدودی اصلی تیم استراحت داد تا مانع از خستگی آنها در مقابل چین شود. ارمغانی قطعا برای مصاف با چین با تمام قوا به میدان خواهد رفت تا با برد مقابل چینی‌ها با اقتدار راهی جام جهانی شود و کار را به اما و اگر نکشاند. از نکات فنی قابل توجه بازی امروز نیز میتوان به تعویض‌های خوب کادر فنی اشاره کرد که پس از سیزده اقدام ناموفق سه امتیازی در سه کوارتر، بالاخره به پیتر گرگوریان بازی داد تا تیم ملی اولین اقدام موفق سه امتیازی را در پرتاب چهاردهم بدست آورد. هماهنگی بین مدیر تیم ملی، بچیروویچ، و سرمربی تیم یعنی سعید ارمغانی باعث نظم تیمی خوب در دفاع و حمله‌های با برنامه شد که متاسفانه در حمله‌ها با بدشانسی توپ‌ها به تیرک دروازه ژاپن برخورد کرد و به ثمر ننشست و در دفاع نیز با اینکه بازی خوبی مخصوصا در دفاع های یک علیه یک به نمایش گذاشتیم، تیم ژاپن با خوش شانسی به امتیاز رسید و نهایتا بازی رو با پیروزی به پایان رساند.

در پایان برای صعود به جام جهانی بایستی در درجه اول نیمه پر لیوان را ببینیم و انرژی مثبت بدرقه راه ملی‌پوشان، کادر فنی و تیم ملی کنیم، سپس دعا کنیم قزاقستان ببازد.

تیم ملی کشورمان در آخرین بازی خود در هنگ کنگ به مصاف تیم ملی چین خواهد رفت که پیش از این حضور خود در جام جهانی را مسجل کرده است. امیدواریم در این دیدار هم رییس جوان فدراسیون حضور داشته باشد تا علاوه بر بالا رفتن انرژی بازیکنان، ملی‌پوشان بتوانند از حضور و تجربه وی استفاده نمایند.

آرزوی موفقیت داریم برای تیم ملی خوب کشورمان در مسابقه پیش‌رو و امیدواریم شاهد صعود مقتدرانه به جام جهانی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا