بسکتبالاخبار ورزشی ایران

نعره طوفان زرد

مسعود پناهی :

سپاهان با این پیروزی پر گل ۷ امتیازی شد و به رتبه دوم جدول صعود کرد تا با گرفتن نتیجه مناسب در دو بازی آینده مقابل الاتحاد و نیرو هوایی حتی به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کند.

در دور چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان در ورزشگاه آزادی از آلمالیق ازبکستان پذیرایی کرد؛ تیمی که در دفترچه خاطرات فوتبال ایران نتیجه‌ای ماندگار را به یادگار گذاشت. حتی اگر VAR نبود شمار گل‌های سپاهان از تک رقمی بودن در این بازی خارج می‌شد تا آلمالیق با نتیجه سنگین‌تری شکست بخورد. زردپوشان در این بازی در همان شروع توسط فرشاد احمدزاده دو مرتبه به گل رسیدند که یکی از گل‌ها با نظر کمک داور ویدئویی مردود شد.

طلایی پوشان مالک بی‌چون و چرای این بازی بودن و در خارج از اصفهان و در ورزشگاه آزادی هیچ احساس غربت نکردند. آنها به بازی تهاجمی و رو به جلوی خود ادامه دادند تا جایی که از دقیقه ۵۹ تا ۶۲، رضا اسدی، محمدجواد حسین نژاد و محمد قربانی هر کدام یک بار دروازه ارگاشف را باز کردند تا اختلاف به چهار برسد. این همه ماجرا نبود و روند اعجاب انگیز پسران مورایس با ورود عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو روند صعودی پیش گرفت و رامین رضاییان هم که در بازی رفت کابوس ازبک‌ها شده بود، به تیمش کمک کرد تا در پایان شب پرستاره آزادی نمایشگر این پیروزی ۹ گله سپاهان باشد اما واقعیت این است که این مسابقه پرگل‌ترین بازی لیگ قهرمانان آسیا نبود!
این دیدار در رده سوم پرگل‌ترین بازی‌های تاریخ آسیا و پرگل‌ترین بازی‌‌های یک تیم از منطقه غرب آسیا است که و اکنون به مرور برخی دیگر از فستیوال‌های گل در آسیا خواهیم پرداخت.

این بازی در پایان ٩ بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید. برای سپاهان در این مسابقه فرشاد احمدزاده (۸)، رضا اسدی (۵۹)، محمدجواد حسین نژاد (۶٠ و ٩٣) محمد قربانی (۶۲)، رامین رضائیان (۷۱)، عیسی آل کثیر (۷۸، ۸۷) شهریار مغانلو (۸۲) به ثمر رساندند.

ترکیب تیم‌ها

«ژوزه مورایس» سرمربی سپاهان در این مسابقه نفرات زیر را به زمین فرستاد:

پیام نیازمند، هادی محمدی، رضا اسدی (۷۹- عیسی آل کثیر)، محمد کریمی (۷۰- برایان دابو) رامین رضائیان، فرشاد احمدزاده (۸۱- شهریار مغانلو)، میلاد زکی‌پور (۷۰- آریا یوسفی)، محمد دانشگر، محمد قربانی، جواد حسین‌نژاد و احسان پهلوان.

در ترکیب تیم آلمالیق هم این بازیکنان وارد زمین شدند:

ارگاشف، کومیلوف، راخامانوف، میرجلال کوسیموف، احمدعلیف، گیووسوف، تورسونوف، کوسیموف، حسنوف، بوسینوف، بوواکی.

کوارتر آخر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا