اخبار بسکتبال ایران

آشنایی با بازیکنان تیم ملی بسکتبال آمریکا در المپیک توکیوخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران

سایت خانه بسکتبال ایران؛

سایت خانه بسکتبال ایران؛ تیم ملی آمریکا که باید در دومین دیدار خودش در مقابل تیم ملی ایران قراربگیرد بااین بازیکنان وارد مسابقات شده است.

درایموند گرین:

این بازیکن که در تیم گلدن استیت عضویت دارد در پوزیشن چهار یا همان فوروارد قدرتی بازی می‌کند ،درایموند در سال ۲۰۱۷ به عنوان برترین بازیکن دفاعی NBA انتخاب شد.

کوین دورانت:

کوین که یکی از ۵بازیکن برتر دنیا محسوب می‌شود و افتخارات زیادی را در زندگی ورزشی خود کسب کرده است، در تیم بروکلین عضویت دارد،او که با ۲۰۸ سانتی متر قد در پوزیشن small forward بازی می‌کند در دو قهرمانی که در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ در NBA بدست آورده است، توانسته MVP شود، او در سال ۲۰۱۴ به عنوان باارزش ترین بازیکن NBA انتخاب شد، همچنین همراه با تیم ملی آمریکا هم توانسته قهرمانی دو المپیک لندن و ریو را کسب کند و در جام جهانی ۲۰۱۰ هم همراه باامریکا در مقابل ایران قرار گرفت که در آن تورنمت آمریکا به قهرمانی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ ترکیه رسید.

جیسون تیتم:

جیسون که ۲۳ سال سن دارد و در تیم بوستون سلتیک عضویت دارد، در این دوره از مسابقات با شماره پیراهن ۱۰ همراه تیم آمریکا است ،او در تیم ملی زیر ۱۹ سال و زیر ۱۷ سال آمریکا توانسته طعم قهرمانی مسابقات جهانی را بچشد و کسب تجربه کند، تیتوم در پوزیشن ۳ و ۴ بازی می‌کند و ۲۰۳ سانت قد او است، تیتوم در ریباند و شوت های ۳امتیازی یک بازیکن فوق العاده محسوب می‌شود.

جرو هالیدی:

هالیدی یک بازیکن پوینت گارد و شوتینگ گارد توانمند در NBA محسوب می‌شود و در تیم میلواکی حضوردارد، او۳۱ سال سن دارد، هالیدی از قهرمانی ۲۰۲۱ NBA به تیم ملی آمریکا اضافه شده است و از آمادگی خیلی خوبی برخوردار می‌باشد.

دیمین لیلارد:

لیلارد در تیم پورتلند حضور دارد و یکی از پوینت گارد های تیم آمریکا در این دوره از مسابقات است، او ۳۱ سال سن دارد و عنوان خاصی همراه با آمریکا بدست نیاورده اما در تیم های باشگاهی عناوین زیادی را کسب کرده است،او در سال ۲۰۱۲ درفت شد و وارد لیگ حرفه ای NBAشد.

بام ادبایو:

ادبایو ۲۴ سال سن دارد و در پوزیشن ۴ و ۵ توانایی بازی دارد، او در تیم میامی عضو است، ادبایو یک بازیکن توانمند در مهارت های فردی است و این را با قهرمانی خود در سال ۲۰۲۰ در بخش مهارت های فردی NBA نشان داد.

بردلی بیل:

بردلی در واشنگتن عضویت دارد و در پوزیشن شوتینگ گارد بازی می‌کند، بردلی ۲۸ ساله است ،او در جام جهانی زیر ۱۷ ساله های آمریکا در هامبورگ همراه با تیم ملی کشورش به قهرمانی رسید.

جرمی گرنت:

گرنت در دیترویت عضویت دارد و ۲۷ساله است، گرنت در سال ۲۰۱۲ و در مسابقات FIBA Americas U18 Championship همراه با تیم آمریکا توانست قهرمانی تورنمت را بدست آورد، او در پوزیشن ۳ و ۴ توانایی بازی دارد و در سال ۲۰۱۴ NBA draft شد.

زاک لاوین:

لاوین در شیکاگو حضور دارد و در پوزیشن ۲ و ۳ بازی می‌کند او ۲۶ساله است و در سال ۲۰۱۴ در NBA درفت شد.

کوین لاو:

کوین در تیم کلیولند حضور دارد و ۳۲ ساله است، او یک بازیکن سنتر است ،او در کارنامه خود سابقه قهرمانی سال ۲۰۱۲ را در المپیک تابستانی دارد، همچنین در سال ۲۰۱۰ در مسابقات جام جهانی توانست همراه با تیم آمریکا به قهرمانی برسد.

دوین بوکر:

دوین در تیم فینیکس عضویت دارد و در پوزیشن شوتینگ گارد توانایی بازی دارد، او در سال ۲۰۱۵ توانست در NBA درفت شود، دوین ۲۵ ساله است.

کریس میدلتون:

میدلتون در میلواکی عضویت دارد و ۲۹ ساله است، میدلتون یک بازیکن پیرامونی محسوب می‌شود، میدلتون از قهرمانی همراه با میلواکی پای به بازی های المپیک گذاشته است.

مربی آنالیزور بسکتبال
علیرضاامیری

نوشته آشنایی با بازیکنان تیم ملی بسکتبال آمریکا در المپیک توکیو اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا