اخبار بسکتبال ایران

خیال‌مان از «بازی خوب» با این «تیم ملی بسکتبال» راحت استخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران

سایت خانه بسکتبال ایران؛

سایت خانه بسکتبال ایران؛ تیم ملی بسکتبال ۵۰ روز دیگر باید در رقابت‌های بسکتبال بازی‌های المپیک توکیو به میدان برود.

ایران با آمریکا، فرانسه و تیم نخست بازی‌های انتخابی در کانادا همگروه است. (این تیم تا ماه آینده مشخص خواهد شد).

بعد از المپیک ۲۰۰۸ پکن، تغییرات در نحوه‌ی برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ و کسب سهمیه‌ی بسکتبال آسیا از طریق ملاحظات جدول، باعث حضور زودهنگام ایران در رقابت‌های المپیک شد.

فاصله‌ی حضور بسکتبال ایران بین دو المپیک ۱۹۴۸ تا ۲۰۰۸، شصت سال به طول انجامید.

تمامی بازیکنان ایران باتجربه بوده و حتی سه نفر از ملی‌پوشان حال حاضر در تیم ملی بسکتبال در المپیک ۲۰۰۸ بازی کردند. سایر نفرات نیز تجربه‌ی NCAA، لیگ‌های چین و آلمان، بازی در جام جهانی و چند دوره قهرمانی آسیا دارند.

یکی از تفاوت‌های عمده تیم کنونی که به عنوان نقطه‌ی قوت آن بشمار می‌آید، تجارب بیشتر بسکتبال ایران طی این سال‌ها به نسبت تیم ۲۰۰۸ است که بدون تصوری از رقابت‌های جهانی یا المپیک تا آن زمان، وارد بازی‌های المپیک پکن شد.

«گروه مرگ» برای نشاندن سختی اوضاع در گروهی که ایران در آن قرار دارد بی معناست چون در المپیک همه‌ی تیم‌ها برگزیدگان قاره‌ها با کلاس بالای بسکتبال هستند. بنابراین بازی‌های آسان نداریم.

تعبیر «زنگ تفریح»، در مورد نسبت بازی ایران با رقبایی مثل آمریکا یا فرانسه، توهین و افراط در کوچک‌انگاری تیم ملی بسکتبال ایران است که پس از سال‌ها تجربیات ارزنده در میدان‌های جهانی و آسیایی و حتی با حضور برخی نفرات در المپیک پکن، در پایان سطح نتیجه‌گیری خود قرار دارد.

تیم ملی با برنامه‌ریزی بهتر می‌توانست سطح فنی بهتری داشته باشد اما طی این سال‌ها به دلیل آنچه محدودیت منابع مالی اعلام شد بر خلاف فوتبال و والیبال، از مربیان داخلی استفاده کرد.

انتظار در المپیک از تیم ملی روشن است. ارائۀ بازی‌های خوب مقابل بهترین‌های دنیا. همانگونه که در جام جهانی ۲۰۱۴ با #صربستان یا #فرانسه بازی کردیم. یا بازی مقابل #اسلوونی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۰ ترکیه.

این نفرات بارها طی سال‌ها قابل اعتماد و اتکاء بازی کردند.

بازی در المپیک توکیو نمایش دیگری از تجربه و توانمندی‌های چندین ساله‌ی آنهاست.

بازی‌های ایران در المپیک

۳ مرداد با (تیم نخست مسابقات انتخابی کانادا)

۵ مرداد با آمریکا

۸ مرداد با فرانسه

نوشته خیال‌مان از «بازی خوب» با این «تیم ملی بسکتبال» راحت است اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا