اخبار بسکتبال ایران

در بسکتبال ایران بازیکن خارجی زیاد داشتیم اما بازیکنی که ۴ فصل برای یک تیم بازی کند نه.خانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران

سایت خانه بسکتبال ایران؛

گرگان ملقب به شهر هواداران بسکتبال ایران برای چهارمین فصل پی در پی میزبان یک بازیکن آمریکایی است. این بازیکن در نایب قهرمانی تیم شهرداری گرگان در فصل ۱۳۹۷ نقش‌آفرینی کرد همینطور در بازی‌های نیمه‌تمام فصل ۱۳۹۸ در اوضاع کرونایی.

اوج درخشش این آمریکایی که حالا به عنوان وفادارترین بازیکن خارجی در بسکتبال ایران شناخته می‌شود، در پیروزی ۳ بر یک شهرداری مقابل مهرام در فینال مسابقات پارسال بود که منجر به نخستین قهرمانی گرگانی‌ها در تاریخ بسکتبال ایران شد…

پری پتی، تا پیش از سری فینال پارسال مسابقات بسکتبال باشگاههای ایران برای اهالی بسکتبال شناخته شده بود اما پرتاب استثنایی او که در گوشی‌ها دست به دست چرخید باعث شد کل ایران با ستاره شهرداری گرگان آشنا شوند.

پتی با پرتاب حیرت‌انگیز و البته تصادفی‌اش از نیمه زمین خودی، سرنوشت قهرمان را مشخص کرد.

او پس از سه سال دوباره وارد ایران شد و قرار است برای چهارمین فصل پی در پی برای تیم شهرداری گرگان بازی کند. پتی تردیدی برای ماندن در ایران به ویژه در گرگان ندارد.

از سال ۱۳۸۰ که پای بازیکنان خارجی به بسکتبال باشگاههای ایران باز شد، پتی نخستین بازیکنی است که چهار سال پی در پی فقط برای یک تیم بازی می‌کند. او حتی برای بازی کردن در تیم ملی بسکتبال نیز ابراز علاقه کرده بود.

هواداران گرگانی بعد از خوشحالی قهرمانی پارسال، یک بار دیگر به خاطر بازگشت پری پتی خوشحالند.

پری پتی ۳۳ ساله و متولد شیکاگو است.

پتی در تیم‌ دبیرستانی در میلواکی بازی کرد و برای دانشگاه تگزاس نیز در بسکتبال دانشگاهی به میدان رفت. بازی در لیگ یونان را در کارنامه دارد و از آبان ۱۳۹۷ تاکنون بازیکن شهرداری است.

نوشته در بسکتبال ایران بازیکن خارجی زیاد داشتیم اما بازیکنی که ۴ فصل برای یک تیم بازی کند نه. * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا