اخبار بسکتبال ایران

میزبانان کاپ بسکتبال آسیاخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران

خانه بسکتبال ایران؛ هواداران، یار ششم هر تیمی هستند به خصوص هنگام بازی‌های خانگی. فریاد پشتیبانی آنان می‌تواند تیم را به سمت بالا ببرد و حریف را تحت فشار قرار دهد.

با برگزاری مسابقات بسکتبال جام ملت‌های ۲۰۲۱ آسیا که امسال در جاکارتا برگزار می شود اندونزی از این حمایت برخوردار است تا مقابل حریفان آسیایی و اقیانوسیه صف‌آرایی کند.

در اینجا میزبانان فیبا در دوره‌های قبلی آمده است.

لبنان (کاپ آسیا ۲۰۱۷)

این اولین بار بود که لبنان میزبان جام ملت‌های آسیا بود و آنها مصمم بودند که آن را به عنوان یک جام ویژه برگزار کنند. تیم ملی لبنان ترکیبی از تجربه و جوانی داشت و فادی الخطیب و وائل آراکجی روی زمین صف کشیده بودند.

نکته مهم دیگر این بود که هواداران بسکتبال لبنان آخرین بازی‌های خطیب اسطوره بسکتبال خود را تماشا کردند. «ببر لبنانی» (لقب خطیب)، در این بازی‌ها خداحافظی کرد.

چین (جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵)

تا قبل از سال ۲۰۱۷، جام ملت‌های آسیا هر دو سال یک بار برگزار شد.

در سال ۲۰۱۵ در چانگشا ششمین باری بود که چین میزبان این مسابقات بود.

در هر پنج دوره قبلی که چین میزبان جام ملت‌ها شد، آنها همیشه در پایان جام را بالا می‌بردند به جز ۲۰۰۹ که ایران دومین قهرمانی آسیای خود را در چین به دست آورد.

جمعیت در بازی‌ها به خصوص دیدار با کره جنوبی که نزدیک به پایان رسید نقش قابل توجهی داشت.

چین به روند بدون شکست خود از جمله پیروزی بزرگ مقابل تیم ایران در مرحله نیمه نهایی ادامه داد و با غلبه بر فیلیپین در فینال، قهرمان شد.

این یک مسابقه تماشایی دیگر برای یی جیان لیان بود که جدا از کسب سومین جام ملت‌های آسیا، دومین MVP آسیا را نیز به دست آورد.

فیلیپین (جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۳)

فیلیپین از زمان بازگشت در سال ۲۰۰۷ به جام ملت‌های آسیا به آرامی شتاب می‌گرفت. آنها فقط یک بار در سال ۱۹۷۳ میزبان جام ملت‌های آسیا بودند.

با وجود انرژی زیاد میزبان، فیلیپین در دور اول به چین تایپه باخت.

این باخت، میزبان را با حمایت طرفداران بیدار کرد. آنان بعد از راهیابی به فینال به غیبت ۴۰ ساله خود در جام جهانی بسکتبال پایان دادند.

فیلیپین در فینال به ایران باخت اما توانایی در غلبه بر رقبای دیرینه برای تماشاگران این تیم جذابیت خوبی داشت.

نوشته میزبانان کاپ بسکتبال آسیا اولین بار در خانه بسکتبال ایران. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا