اخبار بسکتبال ایران

اردن حریف ایران در یک چهارم نهایی بسکتبال کاپ آسیا شد / رقبای سنتی غرب آسیا گذرشان به هم افتادخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

تیم بسکتبال اردن در پایان یک بازی دراماتیک از سد چین تایپه گذشت و حریف تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله یک چهارم پایانی کاپ آسیا به میزبانی جاکارتا اندونزی شد.

اردن تا ۳ ثانیه آخر دو امتیاز از چین تایپه عقب بود اما ابراهیم با شوت لحظه آخری از پشت قوس سه امتیازی، نتیجه ۹۷ بر ۹۶ را رقم زد تا اردن به جمع ۸ تیم پایانی راه پیدا کند.

به این ترتیب ایران و اردن رقبای سنتی در منطقه غرب آسیا برای راهیابی به نیمه نهایی چهارشنبه از ساعت ۱۵ مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند.

از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ دو تیم در ۶ بازی کاپ آسیا مقابل هم به میدان رفتند که سهم ایران ۵ پیروزی بود.

در سال‌های اوج بسکتبال اردن و در نیمه نهایی ۲۰۰۹ جام ملت‌ها، ایران با اختلاف دو امتیازی از سد اردن گذشت و برای دومین بار فینالیست آسیا شد.
در آن دوره اردن مدال برنز گرفت و ایران طلا.

در سال ۲۰۱۱، تیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در ووهان چین با نتیجه ۸۴ به ۸۸ مغلوب اردن شد و از راهیابی به نیمه نهایی بازماند.
اردن در ادامه فینالیست شد اما به چین باخت و نقره گرفت.

به غیر از ۶ بازی حدفاصل ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ باز هم با اردنی‌ها بازی کرده بودیم.

۱۹۸۳ بنا بر آنچه دلایل سیاسی گفته شد اردن مقابل ایران بازی نکرد و ۲ بر صفر باخت فنی خورد.

۱۹۹۱: ایران ۹۹ – اردن ۷۹

۱۹۹۷: ایران ۶۲ – اردن ۷۱

دو تیم با از سرگیری رقابت‌های غرب آسیا از سال ۱۹۹۸ به بعد بارها با هم بازی کردند.

نوشته اردن حریف ایران در یک چهارم نهایی بسکتبال کاپ آسیا شد / رقبای سنتی غرب آسیا گذرشان به هم افتاد * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا