اخبار بسکتبال ایران

ارمغانی؛ نزدیکترین گزینه هدایت تیم ملی بسکتبالخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها ار گزینه‌های خارجی برای هدایت تیم ملی بسکتبال نام می‌برند. همچنین نام سعید ارمغانی از بعد از روی کار آمدن جواد داوری رئیس فدراسیون در محافل بسکتبال و فضای مجازی سر زبان‌ها افتاده اما سرمربی تیم ملی بسکتبال چه کسی است؟

جواد داوری پیش از عید نوروز در گفت و گویی با رادیو ورزش از بکارگیری مربیان ایرانی شاغل در کشورهای دیگر سخن گفت. وی اضافه کرد ممکن است از این مربیان در سطح مدیریت تیم‌های پایه استفاده کند هر چند در خصوص هدایت رده‌های ملی نیز به طور تلویحی به حضور مربیان ایرانی خارج از کشور اشاره کرد.

یکی از این مربیان سعید ارمغانی است که قبل از انتخابات ۹ اسفند ریاست فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با یکی از شبکه‌های خارج از ایران، از جواد داوری حمایت کرده بود.

ارمغانی مربی ایرانی مقیم مجارستان است. وی اواسط دهه ۶۰ بازیکن تیم ملی بسکتبال بود که توسط ژادانی مربی مجارستانی تیم ملی ایران به این کشور رفت و مقیم مجارستان شد.
ارمغانی یک بار در سال ۱۳۸۰ در دوره ریاست علی غضنفری در فدراسیون بسکتبال سرمربی تیم ملی شد اما بعد از روی کار آمدن محمود مشحون در سال ۱۳۸۱، به مجارستان بازگشت.

وی همچنین سرمربی تیم ذوب آهن در لیگ باشگاههای غرب آسیا بود. مشاور تیم فولادماهان اصفهان در رقابت‌های باشگاههای آسیا در سال ۲۰۱۳ در کنار محسن صادق‌زاده از دیگر سوابق ارمغانی در کنار تیم‌های ایرانی است.

ارمغانی در زمینه کار پایه در مجارستان سوابق روشنی دارد همچنین به عنوان بازیکن در ترکیب مافس مجارستان به میدان رفت و در باشگاههای این کشور مربیگری کرد.

جواد داوری که این روزها وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را برای تغییراتی در کادر فنی تیم ملی آگاه کرده، ابتدا سراغ گزینه‌های خارجی رفت و هنوز هم در کنار نام ارمغانی روی یکی از گزینه‌های خارجی فکر می‌کند. گفته می‌شود در پایان مسابقه‌های بسکتبال باشگاههای ایران (۱۵ اردیبهشت)، سرمربی و اعضای جدید کادر فنی تیم ملی مشخص می‌شوند. در میان گزینه‌های داوری؛ مصطفی هاشمی سرمربی و مهران حاتمی مربی تیم ملی در پنجره‌های اول و دوم دیده نمی‌شوند.

داوری در حالی برای جذب مربی خارجی، یا ایرانی با وضعیت ارمغانی، مسائل مالی و بودجه‌ای آن دغدغه دارد، که وضعیت رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای نشستن روی صندلی ریاست کمیته نامشخص است. او اخیراً با نامه بازنشستگی خود روبرو شده و باید صندلی کمیته ملی المپیک را ترک کند.

از طرفی بعد از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۰ تیر ماه و شروع پنجره سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ فرصت زیادی باقی نیست. بنابراین داوری از بین یکی از گزینه‌های خارجی – ایرانی؛ یکی را معرفی خواهد کرد. البته گزینه حفظ کادر فنی قبلی هم مطرح شده که تا این لحظه احتمالش کم است.

نوشته ارمغانی؛ نزدیکترین گزینه هدایت تیم ملی بسکتبال * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا