اخبار بسکتبال ایران

بسکتبال در جنگ سرد/بسکتبال المپیک ۷خانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛ آمریکایی‌ها صاحب پرافتخارترین تیم‌های ملی بسکتبال در تاریخ المپیک‌ها هستند. بنابراین جای تعجب ندارد اگر بسیاری از داستان‌های این بازی‌ها بر اساس بسکتبال آمریکا تنظیم شود.

در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ، و در بحبوحۀ جنگ سرد، اتحاد جماهیر شوروی در سه ثانیۀ بازگشتی وقت بازی، آمریکا را شکست داد.

همه چیز با سیاست‌های جنگ سرد به سود شوروی پیش رفت!

تحلیلی که ورزشی نویسان آمریکایی به آن اشاره کردند. آمریکایی‌ها این پیروزی آنها را یک فریبکاری بزرگ دانستند و مدال نقره را در مونیخ گذاشتند و به آمریکا بازگشتند.

این اولین بار در تاریخ المپیک بود که آمریکایی‌ها طلا نمی‌گرفتند.

ماجرا چه بود؟

بازی دو تیم بسکتبال شوروی و آمریکا در فینال المپیک مونیخ ۱۹۷۲ با یک امتیاز اختلاف به سود آمریکا (۴۹ – ۵۰) جریان داشت. حتى آنان پیروزى را جشن گرفتند.

اما داوران اعلام کردند وقت به درستی تنظیم نشده است و سه ثانیه را با وجود مخالفت آمریکایی‌ها برگرداندند. در این لحظه، ایوان ادشکو با یک پاس بلند توپ را برای هم‌تیمی‌اش الکساندر بیلوف فرستاد و او با گل کردن توپ، قهرمانی را به مردان شوروی هدیه داد.

آمریکایی‌ها که به داوری این بازی اعتراض داشتند، هرگز شکست را نپذیرفتند و همچنان به نتیجه آن بازی تاریخی به دیده تردید می‌نگرند.

داستان بسکتبال المپیک را هر روز تا شروع المپیک توکیو را در سایت خانه بسکتبال و پیج کاوش بسکتبال دنبال کنید.

نوشته بسکتبال در جنگ سرد/بسکتبال المپیک ۷ اولین بار در خانه بسکتبال ایران. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا