اخبار بسکتبال ایران

زیر حلقه/ سایز جوانانخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

افشین رضاپور- کارشناس بسکتبال

بسکتبالیست‌های ایران در مسابقات جهانی زیر ۱۹سال در بین ۱۶تیم، دوازدهم شدند. با نخستین بازی این تیم، کارشناسان از کوتاهی قد بازیکنان اظهار نگرانی کردند.

نه برای مسابقاتی که همین دوره در پیش داشت بلکه برای آینده بسکتبال ایران. تیم ایران با میانگین ۱۹۴سانتی‌متر تعجب فیبا را برانگیخت که چرا بازیکن ۲متر به بالا کم داریم!

این نگرانی در ادامه بازی‌ها بیشتر شد. به‌خصوص که این بار سرمربی تیم گفت مشکل‌شان در بازی با حریفان «سایز» ایرانی‌هاست.

در ۷سال گذشته که این تیم اردو و تمرین داشت مدام شنیده بودیم «استعدادیابی از ۷۰۰نفر صورت گرفت». یعنی در بین این تعداد، بهتر از استعدادهای زیر ۱۸۴سانتی‌متر نداشتیم؟

تیم ملی خلوت کرد

بسکتبال در المپیک جایگاه ویژه‌ای دارد و بسکتبالیست‌ها مورد توجه جهانیان قرار می‌گیرند ازجمله تیم ایران که در یکی از دیدارهای مهمش باید با آمریکا بازی کند.

آمریکا ۲ روز پیش به نیجریه باخت. در شرایطی که تیم‌های المپیکی بازی‌های تدارکاتی برگزار می‌کنند اما تیم ملی بسکتبال با خودش خلوت کرده است تا به‌اصطلاح از حواشی دور باشد.

حاشیه‌هایی که البته خود تیم ملی با باخت‌های در ژاپن، ماجرای فرودگاه و ۲ باخت سنگین در اسپانیا برای خودش ساخت و نه کسی دیگر.

برای اینکه خلوت تیم ملی این روزها به هم نخورد سفر به ترکیه هم یواشکی لغو شد تا تمرکز تیم بعد از ۲‌ماه پرحاشیه فقط روی المپیک باشد.

حرف‌های کاپیتان

صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی بسکتبال در مصاحبه‌ای مصداق «به در گفته که دیوار بشنود» عمل کرد. او کارشناسان بسکتبال را به‌خاطر انتقاد از باخت‌های تیم ملی در ژاپن و اسپانیا «بی انصاف» خواند.

صمد گفت «تفاوت ما با تیم‌های خوب دنیا ۵۰بازی خوب و با کیفیت در سال است» یا «۲۰ الی ۲۵ نفر در ترکیب کادرفنی اسپانیا حضور دارند»، «بازیکن بالای ۲ متر نمی‌تواند برای چند ساعت روی صندلی اکونومی هواپیما بنشیند»، «تیم ما با این امکانات محدود»، «نوع آماده‌سازی ما با تیم‌های نامدار دنیا خیلی متفاوت است.» صمد جان!

مسئولانی که شرایط حداقلی را برای تیم ملی فراهم نمی‌کنند در حق‌تان بی‌انصافی می‌کنند یا کارشناسانی که بارها به همین مشکلات پرداخته‌اند؟

همشهری

نوشته زیر حلقه/ سایز جوانان اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا