اخبار بسکتبال ایران

سبک ‌شناسی بسکتبال با شاهین‌طبعخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛ مهران شاهین‌طبع حدود ۸ سال است که در بسکتبال ایران به هر سطح از موقعیت‌هایی که خواسته رسیده و برای تخریب دیگران قدمی رو به عقب برنداشته است.

درباره موضوع دوم اینجا جای بحث‌اش نیست چون شخصی می‌شود و می‌گذاریم به وقتش و در جایش اما در بخش اول از شاهین‌طبع بسیار می‌توان گفت و نوشت.

شاهین‌طبع سال‌ها و بارها قهرمانی‌های سایر تیم‌ها در ادوار لیگ برتر را زیر سئوال برد و هر وقت که تیمش باخت، داوران را متهم به گرفتن رشوه یا مرتبط با باندهای شرط بندی دانست. او در ماههای پایانی دوره ریاست فدراسیون مشحون با نرمشی قهرمانانه به آغوش باز طباطبایی روی خوش نشان داد.

شاهین‌طبع با زیر سئوال بردن ریاست مشحون در جریان شکست‌های پتروشیمی بندرامام و به باد دادن دلارهای نفتی تحت هدایت خودش در جام باشگاههای آسیا و لیگ برتر، چشمانش را در قبال همه کارهایی که مشحون طی ۵ سال پایانی دوره‌اش برای او انجام داد بست و کمربندش را برای بسکتبال دوره طباطبایی سفت کرد.

شاهین‌طبع که بعد از قهرمانی جوانان ایران در بنگلور هند از سوی فدراسیون مشحون طرد شده بود، حدود ۸ سال بعد و در پی یک ملاقات شبانه با مهمت بچیروویچ سرمربی وقت تیم ملی بسکتبال، دوباره وارد فدراسیون شد و تا امروز بازی قدرت در فدراسیون، تیم ملی و سوءگیری و تخریب و بی‌عدالتی علیه دیگران را در اختیار گرفته است.

شاهین‌طبع امروز با سایت فدراسیون بسکتبال گفت و گو کرد.

مثل مصاحبه‌های چند وقت اخیر بعد از قهرمانی تیمش دیگر نه صحبتی از مافیای خوابیده پشت قهرمانی تیم‌ها در فصول قبلی به میان آمد و نه داوران متهم به رشوه‌ خواری شدند چون این بار تیم شاهین‌طبع قهرمان مسابقات باشگاهها شده است.

شاهین‌طبع حالا خود را از هر گونه پاسخی در مورد جریان «دورگه پروری» در بسکتبال بی نیاز می‌بیند اما در مورد سبک شناسی بسکتبال المپیک و تفاوت‌هایش با کاپ آسیا حرف می‌زند.

همچنین امروز از قول شاهین‌طبع فهمیدیم «کشورهایی که در المپیک حضور دارند، مانند کشورهای اروپایی، آمریکا و آمریکای جنوبی سبک و سیاق بازی متفاوتی دارند»!

او همچنین گفت:

«پرورش بازیکنان جوان یک فرایند دیگری دارد و یکسری مراحل دیگری باید پیگیری شود»، اما به عنوان کسی که ۸ سال در بسکتبال ایران به هر موقعیتی (باشگاهی – ملی) چسبیده نگفت این فرایند چیست و این مراحل کدام است؟

این بسکتبال تا کی باید چوب افرادی را بخورد که سال‌ها طرح نابودی‌اش را با اتهام‌زنی به دیگران کشیدند و باعث اختلافات بیشمار شدند اما حالا نقش رهبران سازنده را بازی می‌کنند؟

افشین رضاپور

نوشته سبک ‌شناسی بسکتبال با شاهین‌طبع اولین بار در خانه بسکتبال ایران. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا