اخبار بسکتبال ایران

گفت و گویی با ستاره بسکتبال اسپانیا / La Familiaخانه بسکتبال ایراناخبار ⋆ خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

 

خانواده‌ی (La Familia) خودش است و با لا فامیلیا، تابستان‌های زیادی را گذرانده است. رودی فرناندز به بازسازی اسپانیا کمک می‌کند و در این راه به نقاط عطفی دست می‌یابد.

دو قهرمانی در جام جهانی بسکتبال و سه قهرمانی در یوروبسکت تنها از فهرست دستاوردهای متعددی است که رودی فرناندز در طول سال‌ها به دست آورده است. به بیان ساده، فرناندز و نسل او از بازیکنان اسپانیایی به همان اندازه موفق هستند که کمتر کسی در تاریخ حلقه‌های اروپایی موفق بوده است.

فرناندز به تازگی به نقطه عطف ۲۰۰۰ امتیازی اسپانیا رسیده است. علاوه بر این، روز شنبه او با ۲۴۰ بازی برای لاروخا، از خوان آنتونیو سن اپیفانیو افسانه‌ای به عنوان دومین بازیکن بیشترین بازی ملی اسپانیا پیشی گرفت.

چه چیزی او را نگه می‌دارد؟

فرناندز پاسخ می‌دهد:
«پوشیدن این پیراهن. برای من هر تابستان انگیزه‌ای است برای آماده شدن برای هر تورنمنتی که با تیم ملی در آن بازی می‌کنیم».

هنوز مرگبار فراتر از قوس

فرناندز ممکن است از نظر بازی به بازی همان بازیکنی نباشد که در دوران اوج خود بود و هیچ‌کس در سن ۳۷ سالگی همان نیست با این حال، رودی در طول سال‌ها نقش جدیدی را اقتباس کرده است.

«وقتی می‌پرم، همان مرد گذشته نیستم. بنابراین سعی می‌کنم بهترین کار را انجام دهم و بدنم را برای یک فصل طولانی آماده کنم… من دوست دارم با خانواده‌ام بمانم. اما این فرصتی است که با این بچه‌ها بازی کنم – خانواده دیگرم. آنها اکنون بچه‌های من هستند».

سرجیو اسکاریولو سرمربی تیم ملی اسپانیا می‌گوید فرناندز در حال رقابت و خلق موقعیت و رهبری است. «او هنوز یک بازیکن است … او واقعاً متعهد است تا میراث را برای افراد جدید بیاورد».

ماندن در سطح بالا برای مدت طولانی به لطف تلاش و عادات خوب ممکن شده است. رژیم غذایی سالم، تمرینات کششی خاص، حمام سرد، حتی استفاده از هیپنوتیزم. شما نام ببرید، فرناندز این کار را برای طولانی کردن دوران حرفه‌ای خود انجام داده است.

فرناندز هنگام برشمردن عواملی که به او در بازی در بالاترین سطح کمک می‌کند، تقریباً خیلی متواضعانه می‌گوید: «من پیر هستم، بنابراین باید از بدنم مراقبت کنم».

ناگفته نماند که وقتی صحبت از اهمیت او در این تیم به میان می‌آید، باکس اسکور تصویر کاملی را نشان نمی‌دهد. در زمین او مرتب صحبت  و به هم‌تیمی‌ها اشاره می‌کند. در خارج از زمین می‌بینید که او کارهای کوچکی انجام می‌دهد، مانند پیشنهاد دادن به هرنانگومز ژست مناسب برای عکس گرفتن.

یا همانطور که عثمان گاروبا در مورد آن می‌خندد – فرناندز تنها کهنه‌سرباز تیم است. این امر به ویژه پس از اینکه اسپانیا، همکار دیرینه خود سرجیو یول را کمی قبل از شروع یورو بسکت به دلیل مصدومیت از دست داد، بسیار مهم است.

با خوان کارلوس ناوارو به عنوان رکورددار ۲۵۳ بازی، باید فکر کرد که آیا فرناندز پس از یورو بسکت به رقابت برای اسپانیا ادامه خواهد داد یا خیر. این گارد امکان بازی در تابستان آینده یا حتی المپیک ۲۰۲۴ را رد نکرده است، اما هیچ تعهد سختی هم نمی‌دهد.

وقتی در نظر بگیرید که فرناندز یک مرد خانواده با یک دختر و یک پسر است کاملاً قابل درک است. داستانی در مورد اینکه چرا پسرش واقعاً ابتدا فوتبال را شروع کرد وجود دارد.

فرناندز که همچنان در سفر است، می‌گوید:
«در ابتدا پسرم بسکتبال را دوست نداشت، زیرا من زیاد سفر می‌کنم. این بدان معنا بود که وقتی بابا به بازی بسکتبال می‌رود، او آن را ترک می‌کند. اما اکنون از آن خوشش می‌آید. من از این بابت خوشحالم».

فرناندز در حالی که La Familia از موفقیت قدیمی‌ترین عضوش می‌آموزد، می‌گوید:
«سخت است زیرا من خانواده‌ام را دوست دارم. من دوست دارم با آنها بمانم. اما این فرصتی است برای بازی با این بچه‌ها – خانواده دیگرم. آنها اکنون بچه‌های من هستند».

 

فیبا

نوشته گفت و گویی با ستاره بسکتبال اسپانیا / La Familia * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا