اخبار بسکتبال ایران

آشنایی با تیم بسکتبال جمهوری چکخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

سایت خانه بسکتبال ایران؛ نخستین حریف تیم ملی بسکتبال در المپیک

در سال ۱۹۹۳، جمهوری چک بعد از فروپاشی چکسلواکی، کشوری مستقل از اسلواکی شد. در سال ۱۹۹۹ برای نخستین بار به مرحله نهایی بسکتبال اروپا راه یافت.

در طول دهه ۲۰۰۰، تیم ملی چک شکست‌های زیادی را متحمل شد. تلاش‌های ناموفق برای صعود به یوروبسکت در چندین نوبت یادآوری روحیه‌ای بود که تیم باید قدرتمندتر شود تا بتواند با بهترین‌های قاره رقابت کند. در سال ۲۰۰۷ با سه باخت بیرون رفتند.

پس از سال ۲۰۱۰ جمهوری چک در یوروبسکت ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ حضور داشت که در سال ۲۰۱۵؛ هفتم شد. با این حال در سال ۲۰۱۷ تا رده بیستم سقوط کرد.

جمهوری چک، نخستین رقیب ایران در المپیک توکیو، تیمی با تجربه و بلند قامت (میانگین ۲ متر قد) دارد.

در جام جهانی ۲۰۱۹، چک‌ها مقابل صربستان باختند و ششم شدند.

با این حال پیروزی‌های آنان قابل اعتنا بود:

با نتیجه ۹۱ بر ۷۶ ترکیه را بردند.

با حساب ۹۳ بر ۷۱ از برزیل عبور کردند و ۹۴ بر ۸۴ از سد لهستان گذشتند.

تیمی که در بازی نخست خود مغلوب تیم آمریکا شد اما خود را به جمع ۸ تیم برتر جهان رساند.

وقتی جمهوری چک برای کسب سهمیه المپیک وارد مسابقات انتخابی دوباره در ویکتوریا کانادا شد، شانس کمتری برای این تیم قائل بودند چون کانادا (میزبان)، یونان و ترکیه آنجا بودند.

جمهوری چک با استرانسکی در آغاز بازی‌ها نمایشی ناهماهنگ داشت.

در روز نخست ۸۷ – ۷۰ به ترکیه باخت. سپس اروگوئه را مغلوب کرد. در بازی غیرمنتظره نیمه‌نهایی به طور شگفت‌انگیزی تیم کانادا (میزبان) را ۱۰۳ بر ۱۰۱ شکست داد.

بامداد امروز ۹۷ بر ۷۲ تیم یونان را برد و بلیت المپیک را به عنوان قهرمان این منطقه و تیم ۶ جام جهانی ۲۰۱۹ و رنک ۱۲ فیبا گرفت.

قدرت ریباند

جمهوری چک در دفاع و ریباند قدرت فوق‌العاده بالایی دارد. بامداد امروز ریباند تیمی آنان ۳۵ مقابل ۲۳ ریباند یونان بود.

جان وسلی بازیکن فنرباغچه ترکیه به طور میانگین ۸ ریباند دارد. آمار پرتاب سه امتیازی آنها فوق‌العاده بود. ۱۱ از ۲۵ تا در بازی امروز.

پتریک آئودا و اوندرج بالوین در صدر گلزنان چک قرار دارند. بالوین که در اسپانیا بازی می‌کند با ۱۲.۳ امتیاز و ۱۰.۸ ریباند خیره ‌کننده است. طول قامت این بازیکن ۲۸ ساله ۲۱۷ سانتیمتر است.

درصد پرتاب‌های منطقه‌ای چک‌ها در این دوره تعریفی نداشت و ترنور آنها بالاست اما راه‌های پیروزی را پیدا می‌کنند. ریباندآنها مهم است، اما دفاع آنها مهمتر.

در دو پیروزی چک، حریفان زیر ۴۴ درصد شوت زدند. یونان در بازی آخر ۴۵ درصد.

به علاوه استرانسکی نیز وجود دارد. کاپیتان تیم حضور مداومی داشته و همه کار در زمین انجام می‌دهد چون با میانگین ۱۶ امتیاز، ۵.۵ ریباند و ۵.۵ پاس گل وارد المپیک می‌شود.

بسکتبال مردان جمهوری چک تاکنون در پرچم خود در المپیک بازی نکرده است. آنها به اولین جام جهانی خود در سال ۲۰۱۹ راه یافتند.

سرمربی آنها گفت:

«ما می‌خواهیم برای بسکتبال چک تاریخ دیگری بسازیم».

نوشته آشنایی با تیم بسکتبال جمهوری چک اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا