اخبار بسکتبال ایران

سامان ویسیخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران و مربی بسکتبال در دانمارک.

متولد ۱۶ مرداد ۱۳۶۱ در سنندج.

بازیکن تیم‌های باشگاهی هما، پیکان، صنام، پتروشیمی بندرامام، صباباتری، شهرداری گرگان، فولادماهان اصفهان و همیاری شهرداری زنجان.

سامان ویسی پس از طی دوران آموزش بسکتبال در سنندج و حضور در جشنواره مینی بسکتبال با تیم استان کردستان، بین سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹ در تیم‌های پایه‌ای باشگاه هما تهران بازی کرد. سپس به عنوان پدیده بازی‌های لیگ بسکتبال ایران با پیراهن هما، جذب باشگاه پیکان شد.
سامان ویسی در تیم هما پس از گذشت شش هفته از رقابت‌های لیگ پدیده بازی‌ها لقب گرفته بود.

تیم جوانان ایران در سال ۲۰۰۰ در مسابقه‌های جوانان آسیا . ویسی (شماره ۴).

در سال ۱۳۷۹ به عنوان بازیکن تیم بسکتبال جوانان ایران در مسابقه‌های جوانان آسیا به میزبانی مالزی به میدان رفت. در این دوره تیم ایران به عنوانی بهتر از نهمی آسیا دست نیافت اما پای سامان ویسی به اتفاق چند نفر از جوانان مستعد دیگر آن زمان مانند مهدی کامرانی (در تیم جوانان انتخاب نشده بود)، جواد داوری، صمد نیکخواه بهرامی و … به اردوهای تیم ملی باز شد.

سامان ویسی در سال ۱۳۸۳ پیراهن تیم ملی را در مسابقه‌های جام ملت‌های ۲۰۰۳ آسیا بر تن کرد.
در سال ۲۰۰۵ ابتدا در بازی‌های کشورهای اسلامی به میدان رفت و همراه تیم ملی در بازی‌های عربستان سوم شد.

اوج شکوفایی سامان ویسی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه با کسب مدال برنز این بازی‌ها بود اما پس از آن، بسکتبال جام ملت‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ همچنین المپیک ۲۰۰۸ پکن را از دست داد.

تیم ملی بسکتبال در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه قطر:
صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی، آیدین نیکخواه بهرامی، حامد آفاق، کرم احمدیان، حامد حدادی، ایمان زندی، علیرضا هنردوست، سامان ویسی، موسی نبی‌پور، پویا تاجیک و امیر امینی.
وی قبل از بازی‌های آسیایی در دیدارهای تدارکاتی و دوستانه تورنمنت‌های تایلند و ژاپن به میدان رفت.

بازگشت به تیم ملی در سال ۱۳۸۹ در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۰ ترکیه اتفاق افتاد که ویسی در ۴ بازی با پیراهن تیم ملی به میدان رفت. مقابل آمریکا، تونس، کرواسی و برزیل بازی کرد و بهترین بازی‌اش مقابل آمریکا با کسب ۷ امتیاز و کارایی ۸ بود.
وی ادامه بازی‌ها را به دلیل مصدومیت از دست داد.

اسامی مسافران ایران در ترکیه:
موسی نبی‌پور، آرن داوودی، جواد داوری، مهدی کامرانی، سامان ویسی، ایمان زندی، محمد حسن‌زاده، اوشین ساهاکیان، ارسلان کاظمی، اصغر کاردوست، سعید داورپناه و حامد حدادی.

ویسی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو را در پی یک بیماری از دست داد. در سال ۱۳۹۰ مصدومیت ویسی مانع از حضورش در جام ملت‌های ۲۰۱۱ ووهان چین شد.

وی بالأخره توانست قهرمانی در آسیا را با تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۱۳ مانیل فیلیپین تجربه کند.

در تیر ماه ۱۳۹۲ تیم ملی ابتدا راهی جام ویلیام جونز چین تایپه شد و به مقام قهرمانی رسید. پس از این رقابت‌ها صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، مهدی کامرانی، حامد آفاق، جواد داوری، اوشین ساهاکیان، آرن داوودی، سامان ویسی، حامد سهراب‌نژاد، اصغر کاردوست، روزبه ارغوان و محمد جمشیدی؛ ۱۲ ملی‌پوش ایران در قهرمانی ۲۰۱۳ آسیا بودند.

ویسی علاوه بر تورنمنت‌هایی نظیر ویلیام جونز، طی این سال‌ها بارها با لباس تیم ملی در رقابت‌های باشگاهی و ملی در منطقه غرب آسیا به میدان رفت و عناوین متعدد از جمله قهرمانی این رقابت‌ها را در کارنامه‌اش دارد.

سامان ویسی افتخاراتش را طی سال‌ها در بسکتبال باشگاههای ایران با قهرمانی و کسب عناوین برتر لیگ برتر بسکتبال و باشگاههای آسیا ادامه داد.

قهرمانی با مهرام ۲۰۰۹ باشگاههای آسیا.

قهرمانی با تیم صباباتری در سال ۲۰۰۷، با مهرام در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ و فولادماهان در ۲۰۱۳ از جمله افتخارات وی در بازی‌های باشگاههای آسیاست.

سامان ویسی، در رقابت‌های کاپ آسیا ۲۰۱۴ (مرداد ۱۳۹۳) به میزبانی چین، در دیدار با اردن دچار پارگی ACL شد و پس از آن بازی بسکتبال را برای همیشه کنار گذاشت. این آخرین قهرمانی سامان ویسی با تیم ملی بسکتبال بود.

وی که تا پیش از آن به همراه همسر و فرزندانش در دانمارک اقامت گرفته بود، به این کشور بازگشت و در حال حاضر در ۲۰ کیلومتری کپنهاگ زندگی می‌کند.

نوشته سامان ویسی * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا