اخبار بسکتبال ایران

سقوط ورزش ایران در جدول توزیع مدال‌هاخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

سایت خانه بسکتبال ایران؛ با طلای سجاد گنج‌زاده در مسابقات کاراته المپیک توکیو ۲۰۲۰، کار ورزشکاران ایرانی در این دوره از بازی‌ها به پایان رسید.

در جدول توزیع مدال‌ها، ایران با ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و با مجموع ۷ مدال به کار خود پایان داد. تا این لحظه ایران در رتبه ۲۷ جدول مدال‌هاست که در مقایسه با المپیک قبلی دو پله سقوط کرد.

کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو صاحب ۳ مدال طلا، یک نقره، ۴ برنز و مجموع ۸ مدال، رتبه ۲۵ را در اختیار داشت.

ورزش ایران در مقایسه با المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز افت محسوس و سقوط فاحشی کرد.

ایران در لندن با ۷ طلا، ۵ نقره و یک برنز با مجموع ۱۳ مدال، رتبه ۱۲ را به خود اختصاص داده بود.

(ایران در ابتدا و در جریان بازی‌ها ۴ مدال طلا بدست آورده بود ولی بعد از گذشت هفت سال با مثبت شدن تست دوپینگ سایر ورزشکاران تعداد آن به ۷ مدال طلا افزایش یافت و رتبه ایران از هفدهم به دوازدهم ارتقا یافت).

به جز مدال، عملکرد و نتایج ضعیف ورزشکاران ایرانی در بیشتر رشته‌های این دوره، سن بالای بسیاری از ورزشکاران با اعلام بازنشستگی آنان، در کنار مشکلاتی از قبیل سوءمدیریت در ورزش، عقب ماندگی فنی و ضعف دانش مربیان که در بسیاری از رویدادها مشحص بود، از دیگر نکات عمده سقوط ورزش ایران در این دوره از بازی‌های المپیک به نسبت دو دوره گذشته بشمار می‌رفت.

نوشته سقوط ورزش ایران در جدول توزیع مدال‌ها اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا