اخبار بسکتبال ایران

قهرمانان جام جهانی ۳×۳ مشخص شدند / صربستان و فرانسه بالاتر از همهخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

صربستان و فرانسه قهرمان بازی‌های ۳×۳ جام جهانی در دو جنسیت شدند.

در آنتورپ بلژیک جایی که مردان صربستان و زنان فرانسه قهرمانی در جام جهانی ۳×۳ را به خود اختصاص دادند مراسم پایانی در میدان نمادین  Groenplaats برگزار شد.

صربستان با شکست لیتوانی (۲۱-۱۶) در فینال برای پنجمین بار (در هفت دوره) قهرمان جهان شد.

در بازی مدال برنز مردان، فرانسه پس از پیروزی میخکوب کننده در وقت اضافه مقابل میزبان بلژیک، تماشاگران میزبان را ساکت کرد.

در رده زنان، فرانسه پس از پیروزی ۱۶ بر ۱۳ مقابل کانادا، اولین قهرمانی خود در جام جهانی را به دست آورد. در بازی مدال برنز بانوان، برنده جام جهانی ۲۰۱۹ و دارنده مدال برنز المپیک توکیو، چین با نتیجه ۲۱ بر ۱۱ لیتوانی را شکست داد.

به این ترتیب یک تیم آسیایی در بخش زنان بر روی سکو رفت.

آسیایی‌ها در بازی‌های ۳×۳ جام جهانی چه کردند؟
جدول مقدماتی با ۲۰ تیم در ۴ گروه ۵ تیمی برگزار شد.

مردان

نیوزلند بعد از دو باخت به صربستان و فرانسه؛ پورتوریکو و برزیل را برد و در مکان سوم گروه A ایستاد. این تیم در نهایت دهم شد.

مغولستان با پیروزی بر آلمان، شیلی و چین تایپه و شکست مقابل لیتوانی به عنوان تیم دوم از گروه ‌B صعود کرد. در مرحله بعد به کانادا باخت و در مجموع نهم شد. چین تایپه بیستم.

بعد از ۴ باخت، ژاپن در انتهای جدول گروه C قرار گرفت. چین در این گروه فقط ژاپن را برد اما به هلند، لتونی و لهستان باخت. ژاپن در بین ۲۰ تیم نوزدهم شد. مردان چین در رده هفدهم ایستادند.

زنان

چین با سه برد (لیتوانی، آلمان و رومانی) و یک باخت مقابل ژاپن تیم اول گروه A شد. ژاپن چهارم گروه. چینی‌ها برنز مسابقات را به خود اختصاص دادند اما ژاپن در بین ۲۰ تیم سیزدهم شد.

نیوزلند با سه باخت و یک برد در گروه B کاری از پیش نبرد و در نهایت پانزدهم شد. آمریکا، فرانسه، برزیل و اتریش در این گروه قرار داشتند.

در گروه C، هلند، بلژیک و مغولستان به مرحله بعد راه یافتند. مصر و جمهوری دومینکن دیگر تیم‌های این گروه بودند. مغولستان با شکست مقابل کانادا دوازدهم شد.

در گروه D، اسپانیا، کانادا، هلند، شیلی و اسراییل در مکان‌های اول تا پنجم جدول مقدماتی قرار گرفتند.

نوشته قهرمانان جام جهانی ۳×۳ مشخص شدند / صربستان و فرانسه بالاتر از همه * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا