اخبار بسکتبال ایران

لیگ برتر بسکتبال آب رفت / با ۴ یا ۵ تیم کمتر از دوران کرونایی / نگاهی به نقل و انتقالات تیم‌هاخانه بسکتبال ایراناخبار ⋆ خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

بسکتبال باشگاههای برتر ایران که در اوضاع کرونایی با ۱۶ تیم برگزار می‌شد امسال با انصراف تعدادی از تیم‌ها با حضور ۱۱ تیم برگزار می‌شود.
هر چند فدراسیون بسکتبال اعلام کرد امروز یا فردا با اضافه کردن یک تیم دیگر تعداد حاضران در لیگ برتر را به ۱۲ تیم می‌رساند.

این در حالی است که نصرت جعفریان مسئول سازمان لیگ پیش از این برنامه‌ریزی لیگ برتر را با ۱۲ تیم تعیین کرده بود.

هنوز مشخص نیست فدراسیون بسکتبال سهمیه اعطایی را به کدام تیم می‌دهد با وجود این حذف خانه بسکتبال خوزستان و نیروی زمینی غیرمنطقی می‌نماید. این دو تیم فصل گذشته در لیگ برتر بازی کردند و بنا بر آنچه فدراسیون اعلام کرده به لیگ پایین‌تر سقوط کردند. با این حال فدراسیون یک سهمیه باقی مانده را به هیچ‌یک از این دو تیم نداد و با انصراف پیکان و آویژه صنعت پارسا مشهد (تیم‌های برتر لیگ یک پارسال) تصمیم گرفته تیم دوازدهم را تا ۴٨ ساعت آینده از بین تیم‌های واجد شرایط لیگ دسته یک انتخاب کند!

براساس اعلام فدراسیون، لیگ برتر از هفتم مهر آغاز می‌شود.
تیم‌های شیمیدر، نظم‌آوران، سپاهان از لیگ برتر امسال انصراف دادند. تیم اکسون به دلیل بدهی به بازیکنان کنار گذاشته شد.

نگاهی به تیم‌ها

امسال تیم‌های آویژه صنعت پارسا مشهد، ذوب آهن اصفهان، صنایع هرمزگان، صنعت مس رفسنجان، صنعت مس کرمان، رعد پدافند هوایی، مهرام، نفت آبادان، توفارقان، کاله و شهرداری گرگان در لیگ برتر حضور دارند. بودجه بسیاری از آنها کمتر از سال قبل شده است و با توجه به تورم و گرانی مسابقات رفت و برگشت به نسبت قبل که بازی‌ها متمرکز بود، خرج بیشتری روی دست تیم‌ها می‌گذارد.

 آویژه صنعت پارسا

مشهدی‌ها بار دیگر با سرجان ایوانوویچ صرب برای هدایت تیم به توافق رسیدند. جوانان مشهدی به اتفاق کورین هنری، امیرحسین رضایی‌فر و حسن علی‌اکبری بازیکنان شاخص این فصل آویژه صنعت بشمار می‌آیند.

 ذوب آهن اصفهان

نایب قهرمان فصل گذشته، فرزاد کوهیان را برای یک فصل دیگر روی نیمکت دارد. برخی بازیکنان تیم در حال مذاکره با سایر تیم‌ها دیده شدند تا خبر قطعی از نقل و انتقالات سبزپوشان شنیده نشود.

صنایع هرمزگان

معمولاً از تیم‌هایی است که یک هفته قبل از شروع رقابت‌ها باید ترکیبش را شناخت.

صنعت مس رفسنجان

امیر هاشمی به احتمال زیاد سرمربی تیم می‌ماند.

 صنعت مس کرمان

محمدرضا اسلامی یک رفت و برگشت به آبادان و کرمان داشت اما ترکیب تیمش برای این فصل مشخص نیست.

رعد پدافند هوایی

همان نفرات سرباز یا نفرات دیگری که امسال به سربازی رفته‌اند.

 مهرام

کامران جمشیدوند کمک مصطفی هاشمی امسال سرمربی شده و قرار است تیمش را با بازیکنان جوان مهرام ببندد.

محمد شهریان از بازیکنان سابق تیم بسکتبال نفت آبادان که امسال دوباره به این تیم برگشت.

نفت آبادان

علی توفیق سرمربی نفت برای دومین فصل پی در پی بازیکنانش را اعلام کرد: علی دورقی، اصغر کاردوست، مسعود سلیمانی، یعقوب شلوشی، مهدی هلچی، محمدرضا تقی‌لو، محمد شهریان، مجید رحیمیان، سعید داورپناه، آرش مرادی، نادر زبیدی، جواد بن رشیدی و سیدعلی چاشی.

 توفارقان

قهرمان لیگ یک با چنگیز کاراداک مربی ترکیه‌ای به توافق رسید. این مربی از هفته گذشته در حال تست‌گیری از بازیکنان برای اعلام ترکیب توفارقان است.

کاله

این تیم با علی آرزومندی شاکله اصلی سال‌های اخیر با نفرات تیم جوانان ایران را حفظ کرده است. بازیکنانی که در کاله رشد کردند مانند متین آقاجانپور، امیرحسین یازرلو، جلال آقامیری و ….

شهرداری گرگان

قهرمان دوره قبل برنده نقل و انتقالات است.
سینا واحدی و سالار منجی به شهرداری پیوستند. محمد جمشیدی، کیوان ریاعی، رسول مظفری، سجاد پذیرفته و پری پتی با این تیم تمدید کردند.

نوشته لیگ برتر بسکتبال آب رفت / با ۴ یا ۵ تیم کمتر از دوران کرونایی / نگاهی به نقل و انتقالات تیم‌ها * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا