اخبار بسکتبال ایران

محمد جمشیدیخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

محمد جمشیدی بازیکن تیم بسکتبال جوانان ایران، قهرمان آسیا در سال ۲۰۰۸.

بازیکن تیم ایران در رقابت‌های جهانی جوانان در ۲۰۰۹.

عضو تیم بسکتبال ب ایران در فیبا آسیا کاپ ۲۰۱۰.

جمشیدی در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و فیبا آسیا چلنج ۲۰۱۶ برای تیم‌های مختلف ایران بازی و قهرمانی‌های متعددی را تجربه کرد.

درخشش در کاپ آسیا ۲۰۱۷ از افتخارات جمشیدی در حوزه عملکرد فنی است. وی در این دوره به همراه حامد حدادی جزو ۵ بازیکن برتر آسیا لقب گرفت. در حضور بازیکنان استرالیا و نیوزلند.

عضو تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۹ و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ با این تیم از دیگر افتخارات جمشیدی است. جمشیدی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در سه بازی مقابل جمهوری چک، آمریکا و فرانسه بازی کرد.

جمشیدی؛ زاده‌ی ۸ مرداد ۱۳۷۰ در شهرکرد است. برادران وی مهدی و علی جمشیدی هم بسکتبالیست بودند که علی، بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو با تیم ملی بسکتبال را در کارنامه دارد.

وی همزمان با اوجگیری در تیم ملی بسکتبال در تیم‌های باشگاهی توزین الکتریک کاشان، پتروشیمی بندرامام، دانشگاه آزاد، مرالکو بولتز فیلیپین، نفت آبادان، شیمیدر و شهرداری گرگان بازی کرد.

جمشیدی فصل ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ در مسابقات باشگاههای ایران با تیم شهرداری گرگان قهرمان شد.

دو مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸

مدال طلا جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۳

مدال برنز جام ملت‌های ۲۰۱۵

حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ اسپانیا از دیگر افتخارات جمشیدی است.

بازیکنانی مثل محمد جمشیدی در بیش از یک دهه‌ی گذشته در تیم‌های متعدد ساخته شدند و امسال در یکی از بالاترین سطح نتیجه‌گیری خود به ویژه در  بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و کاپ آسیا ۲۰۲۱ (با یک سال تأخیر در سال ۲۰۲۲ برگزار می‌شود) قرار دارند. محمد جمشیدی، در تورنمنت‌های متعدد همراه با تیم ملی حضور یافت. در اطلس اسپرت چین در سال ۱۳۹۶ که با تیم‌های اروپایی برگزار شد.، تیم ایران در نیمه نهایی به لیتوانی باخت و در رده بندی با شکست دادن اوکراین سوم شد که جمشیدی از برترین‌های همان دوره بود.

نوشته محمد جمشیدی * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا