اخبار بسکتبال ایران

ملی‌پوشان بسکتبال ۴۰ ساعت در پرواز! / بی پولی، دوری و خستگی راه تا بازی مقابل استرالیاخانه بسکتبال ایراناخبار ⋆ خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

ژاپن را بردیم؛
۷۹ – ۶۸ با فاصله ۱۱ امتیازی در تهران. ۴۰ روز پیش در کاپ آسیا به میزبانی اندونزی ژاپن را برده بودیم. ۸۸ – ۷۶ با اختلاف ۱۲ امتیاز.

در هر دو دیدار کل تیم ما یک جا جمع شده بود. با درخشش بی‌نظیر بهنام یخچالی در بازی دیشب و شب پرفروغ سجاد پذیرفته. حامد حدادی و ارسلان کاظمی جای خود به اتفاق سجاد مشایخی که برترین گلزنان ما بودند.

بازی تیم ملی بسکتبال در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی واکنش فیبا را این گونه به همراه داشت:

«این بازی به تقابل دو ستاره بهنام یخچالی و یودای بابا تبدیل شد که در نهایت یخچالی با کسب ۳۰ امتیاز در مقابل ۲۷ امتیاز بابا، هم در بازی و هم در مسابقه انفرادی پیروز شد».

حدادی با ۱۳ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۴ پاس منجر به گل، بازی مؤثری داشت و ارسلان کاظمی نیز ۱۲ امتیاز و ۱۷ ریباند به ثبت رساند.

ایران در بازی دوم این پنجره ساعت ۱۳ روز دوشنبه در شهر بندیگو میهمان استرالیا خواهد بود.

سفر طولانی و خسته‌کننده

تیم ملی بسکتبال تا رسیدن به استرالیا سفری ۴۰ ساعته دارد!

ملی‌پوشان ساعت ۳ بامداد امروز از تهران روانه استانبول شدند. بعد از چند ساعت ترانزیت در ترکیه به اندونزی سفر می‌کنند و سپس بعد از وقفه‌ای چند ساعته سوار هواپیمای ملبورن خواهند شد و از آنجا به بندیگو محل برگزاری بازی می‌روند. این یعنی ملی‌پوشان بسکتبال ۴۰ ساعت در راهند!

 

غیبت ناگهانی ارسلان کاظمی

 

ارسلان کاظمی همراه تیم ملی به استرالیا نرفت. با وجود اینکه سعید ارمغانی سرمربی تیم ملی گفته بود حامد حدادی و بهنام یخچالی در این سفر تیم ملی را همراهی نمی‌کنند اما دیشب مطلع شدیم ارسلان نیز همراه تیم نرفت. برخی رسانه‌ها صبح امروز خبر مصدومیت او را گزارش کردند در حالی که ارسلان تا پایان مسابقه در زمین بود.

 

پروازهای نامناسب

 

در حالی که فدراسیون بسکتبال به ملی‌پوشان قول پرواز بیزنس می‌دهد اما خبری از این پروازها نیست.

دیشب هم وعده‌های فدراسیون عملی نشد تا سفری طولانی و خسته کننده در انتظار ملی‌پوشان باشد. فدراسیون بسکتبال بلیت ارزان را در مسیرهای منتهی به استرالیا تا شهر میزبان تهیه کرده است.

بی پولی در انتخاب پروازها

 

فدراسیون بسکتبال بر خلاف وعده‌هایی که جواد داوری پیش از ریاست فدراسیون داده بود نتوانست منابع مالی فراهم کند. شرایط اقتصادی سخت است اما از سویی باید شأنیت تیم ملی حفظ شود. روز چهارشنبه سعید ارمغانی در یک گفت و گوی رادیویی از تغییر مسیر پروازی خبر داده بود اما ظاهراً امکان پرواز دبی – ملبورن فراهم نشد.

با این حال ارمغانی در پایان دیدار با ژاپن گفت با وجود غیبت حدادی و یخچالی، شاگردانش برابر استرالیا دست خالی نیستند. (ارسلان کاظمی را هم باید به غایبان بازی مقابل استرالیا اضافه کرد).
این سه نفر از ۷۹ امتیاز بازی مقابل ژاپن روی هم ۵۵ امتیاز گرفتند.

بازی ژاپن تا حدودی تحت  تاثیر غیبت «تام هوواس» سرمربی آمریکایی ژاپن بود.  همچنین آنها دو بازیکن NBA خود را در پنجره‌ها ندارند و بازیکن خارجی تبعه نکردند.

اسفند ۱۳۹۷ ژاپن در تهران مؤفق به شکست دادن تیم ملی شد که در آن موقع یک بازیکن سنتر خوب خارجی را تبعه کرده بود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با توجه به تفاوت سطح بسکتبال استرالیا با آسیا گفته قطعاً تیمش بازی فوق‌العاده سختی در پیش دارد  چون آنها یکی از قدرت‌های بزرگ بسکتبال جهان هستند‌ و با هر تیمی بیایند یک مدعی بزرگ بشمار می‌روند.

 

نوشته ملی‌پوشان بسکتبال ۴۰ ساعت در پرواز! / بی پولی، دوری و خستگی راه تا بازی مقابل استرالیا * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا