اخبار بسکتبال ایران

پنجره اول جام جهانی بسکتبال / ایران به بازی‌های ناراحت کننده پایان دادخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

تیم ملی بسکتبال با عملکرد خوب خود در پنجره اول انتخابی جام جهانی بسکتبال، به تردیدها در خصوص روند تغییرات پایان داد.

با توجه به فرم اخیر تیم ملی بسکتبال ایران در بازی‌های مقدماتی کاپ آسیا، خواه بازی‌های نزدیک و یا حتی باخت ناراحت کننده (باخت به سوریه در پنجره‌های کاپ آسیا با هدایت مهران شاهین‌طبع)، نگرانی‌هایی در مورد تیم ملی ایران وجود داشت.

ایران این تردیدها را – در حال حاضر – پس از دو پیروزی مقابل بحرین (با هدایت مصطفی هاشمی سرمربی تازه وارد تیم ملی بسکتبال به پنجره‌های انتخابی جام جهانی بسکتبال)، کنار گذاشته است. آنها این بازی‌ها را با ۸ بازیکن با میانگین حداقل ۸ امتیاز در هر مسابقه به رهبری محمد جمشیدی (۱۸.۵ امتیاز در هر بازی) و بهنام یخچالی (۱۸.۰ امتیاز در هر بازی) برنده شده‌اند.

آنها بدون حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی ممکن است همان تیم نباشند، اما این بدان معنا نیست که آنها پتانسیل لازم را ندارند تا حداقل به خوبی «نسل طلایی» نباشند.

(در ضمن، دیدن مهدی کامرانی ۳۹ ساله در زمین چقدر لذت بخش بود؟)

از ایران که صحبت کنیم، ارسلان کاظمی چقدر خوب بود؟

میانگین امتیاز ۱۲.۰ این فوروارد قدرتی در هر بازی ممکن است باعث شود خیلی از آنها سر درنیاورند، اما نگاهی به کل کار او بیندازید:

۱.۵ بلاک در هر بازی

۲.۰ توپربایی در هر بازی

۷۵ درصد شوت به سبد

۲۱.۵ ریباند در هر بازی (از همه بازیکنان در مسابقات مقدماتی آسیا پیشتاز است)

۹.۰ پاس منجر به گل در هر بازی (پیشتر از همه بازیکنان در مسابقات مقدماتی آسیا).

تاثیرگذارترین بازی او در مسابقه اول بود که یک تریپل دابل نادر از ۱۰ امتیاز، ۲۶ ریباند، ۱۲ پاس منجر به گل، ۲ توپربایی و ۳ بلاک شات ثبت کرد. ۲۶ ریباند بیشترین تعداد ریباند تاکنون در مسابقات مقدماتی جام جهانی از جمله از چرخه ۲۰۱۹ است.

کاظمی در اتصال بازی از دفاع به حمله و از پست به محوطه دیگر نقش زیادی داشت. این اعداد به خوبی نشان دهنده این موضوع هستند.

فیبا

نوشته پنجره اول جام جهانی بسکتبال / ایران به بازی‌های ناراحت کننده پایان داد * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا