اخبار بسکتبال ایران

اصغر کاردوستخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

اصغر (پیمان) کاردوست پوستین سرایی بازیکن گیلانی تیم ملی بسکتبال.
قد ۲۱۲ سانتیمتر و بازیکن سنتر.
تیم‌ها: صباباتری، دانشگاه آزاد، راه و ترابری قم، فولاد ماهان اصفهان، شانفیل لبنان، شهرداری اراک، شهرداری تبریز، پتروشیمی بندرامام، شیمیدر،  مس رفسنجان و مس کرمان.

بخشی از تاریخ بسکتبال ایران با حضور اصغر کاردوست در زیر حلقه‌ها رقم خورده است.
بازیکن تیم بسکتبال جوانان ایران و قهرمانی با این تیم در رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال ۲۰۰۴.
مدال برنز رقابت‌های بسکتبال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو. نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون. طلای ۲۰۱۳ جام ملت‌های آسیا در مانیل فیلیپین و برنز این رقابت‌ها در ۲۰۱۵ «چانگشا»ی چین.

متولد یکم فروردین ۱۳۶۵ رشت.
شروع بسکتبال از سال ۱۳۸۱. بازی در تیم‌های مدارس و آموزشگاههای کشور و دعوت به اردوی تیم ملی دانش‌آموزی. فعالیت حرفه‌ای خود را با تیم صباباتری تهران آغاز کرد و با این تیم سابقه قهرمانی در باشگاههای ایران دارد. همچنین در سال ۱۳۹۶ با تیم شهرداری تبریز قهرمان ایران شد و ارزشمندترین بازیکن (MVP) فصل لقب گرفت.

قهرمانی با تیم شهرداری تبریز در فصل ۱۳۹۶

عناوین نایب قهرمانی و سومی باشگاههای ایران در تیم‌های مختلف نیز در کارنامه کاردوست است.
وی با تیم‌های صباباتری (۲ بار) در ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ و پتروشیمی بندرامام در جام باشگاههای آسیا قهرمان شد.

قهرمانی باشگاههای آسیا در سال ۱۳۹۷ با تیم پتروشیمی بندرامام

تیم خوزستانی با ۸ بازیکن در رقابت‌های جام باشگاههای آسیا ۲۰۱۸، با بهنام یخچالی، سجاد مشایخی، فرید اصلانی، روزبه ارغوان، میثم میرزایی، اصغر کاردوست، ارسلان کاظمی و سجاد پذیرفته قهرمان آسیا شد. این تیم به «لشکر ۸ نفره» شهرت یافت.

کاردوست عضو تیم ملی بسکتبال در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۰ ترکیه بود.
مقام سوم مسابقات بسکتبال بازی‌های آسیایی گوانگجو ۲۰۱۰
قهرمانی در مسابقات کاپ آسیا ۲۰۱۲ و انتخاب به‌عنوان بهترین سنتر کاپ آسیا در این بازی‌ها، بخشی دیگر از افتخارات پرشمار کاردوست است.
کاردوست در سال‌های گذشته در غرب آسیا و از سال ۲۰۱۷ به این سو، در پنجره‌های انتخابی جام جهانی و کاپ آسیا بارها با پیراهن تیم ملی بسکتبال به میدان رفت.
وی بازیکن تیم ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو، در تورین ایتالیا بود.

در تابستان ۱۳۹۷، در مسابقات دانشجویان آسیا به‌عنوان بازیکن قرضی برای تیم دانشگاه تهران به میدان رفت و در چین به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت. همچنین در این مسابقات به‌عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد.
در فصل ۹۱-۹۰ به عضویت تیم فولاد ماهان اصفهان درآمد اما با پیشنهاد تیم شانفیل لبنان به‌صورت قرضی به این تیم رفت و لیگ لبنان را تجربه کرد. . به همراه فولاد ماهان در مسابقات غرب آسیا در دهوک عراق نایب قهرمان شد.
پس از آن پیشنهادی از تیم الکاظمیه کویت به دستش رسید. کاردوست در فصل ۱۳۹۲ در لیگ کویت بازی کرد و با این تیم در لیگ کویت سوم شد. در همین سال در تورنمتی در کویت به مقام نایب قهرمانی رسید.

وی در دو فصل گذشته به عنوان بازیکن تیم‌های مس رفسنجان و مس کرمان به میدان رفت و از بازیکنان تأثیرگذار دو تیم در رقابت‌های بسکتبال باشگاههای ایران شد.

نوشته اصغر کاردوست * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا