اخبار بسکتبال ایران

باخت بسکتبال به چین تایپه و تایلند جاى توجیهى ندارد/ فدراسیون به دنبال وارونه نمایى استخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

سایت خانه بسکتبال ایران؛ تیم بسکتبال سه‌نفره ایران دو مرحله از رقابت‌های انتخابی المپیک را با نتایج ضعیف ترک کرد. این تیم امروز از مجارستان به ایران بازگشت.

با وجود نتایج و بازی‌های ضعیف تیم ایران اما رفتار مسئولان فدراسیون بسکتبال با این باخت‌ها در هر دو رویداد بسیار عجیب است.

رامیناحمدیطباطبایی در شوی رامین‌تاک گفت «دورگه‌های تیم‌ها عامل باخت ما بودند» در صورتی که انتظار حداقلی از تیم ایران بازی خوب و نتایج بهتر مقابل چین‌تایپه و تایلند بود که بدون دورگه تیم ملی را شکست دادند.

در ۵ باخت دیگر مقابل ایتالیا، هلند، رومانی، استرالیا و ژاپن فقط تیم ژاپن یک بازیکن ژاپنی – توگویی داشت.

فریده شجاعی نایب رییس فدراسیون با اختیارات محدود و در حد زیر صفر مقابل گلاره کاکاوندپور در جزیره سه‌نفره، استرالیا را چندین بار قهرمان جهان توصیف کرد.

بهترین عنوان استرالیا در ورلدکاپ‌های جهانی، نهم است.

این تیم در دو مرحله‌ی انتخابی نیز سهمیه‌ی المپیک نگرفت.

شجاعی، کوتاهی فدراسیون در آماده‌سازی دختران ایران را رد کرد. البته ایشان با وجود کاکاوندپور نقش و تأثیری در حوزه‌ی تصمیم‌گیری سه نفره ندارد.

نه تنها فدراسیون بسکتبال، بلکه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ابتدا در گرفتن سهمیه و سپس تدارکات این تیم کوتاهی کردند.

سه‌نفره؛ غلط یا درست، با رنک قبلی فیبا شانس المپیکی شدن داشت اما مسئولان ورزش و بسکتبال به دلیل ناآگاهی کوتاهی کردند و کار به مراحل سخت انتخابی کشیده شد.

«۳۰ یا ۴۰ سال سابقه حضور حریفان در مسابقات برون مرزی»، سوءمدیریت شدید در بسکتبال را توجیه نمی‌کند. بسکتبال سه نفره طفل ۸ ساله‌ای است که چهار سال آن را مجوز داشتیم. شما بفرمایید مغولستان در این ۳۰ یا ۴۰ سال کجای بسکتبال آسیا بود که الان سهمیه المپیک گرفت؟

« ما با رتبه ششم جهان وارد مسابقات گزینشی المپیک شدیم».

ایشان نمی‌داند رتبه‌ی ایران از مارچ ۲۰۲۰، ۱۹ است. بعد از این باخت‌ها بالاتر از ۲۰ می‌رویم.

شجاعی می‌گوید: «دوست داریم کارهای زیادی انجام بدهیم».

خانم شجاعی ممنون. بزرگترین کار و خدمت شما در بسکتبال، کنار رفتن از بسکتبال است.

نوشته باخت بسکتبال به چین تایپه و تایلند جاى توجیهى ندارد/ فدراسیون به دنبال وارونه نمایى است اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا