اخبار بسکتبال ایران

بسکتبایست‌های گیلانی در ترکیه چه کردند؟خانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

در روزهای گذشته کمپ آموزشی و رویداد بسکتبال سه نفره در ترکیه برگزار شد که تیم‌هایی از ایران در این تورنمنت شرکت داشتند. در این کمپ تمرینی، رقابتی و تفریحی که در استانبول برگزار شد، دختران بسکتبالیست گیلانی تحت نام «آکادمی هایپر رشت» شرکت کردند و مقام دوم را به خود اختصاص دادند.

ماهک علیزاده
نیلوفر ادیبیان ( بازیکن خوزستان)
نگار روشن
پارمیس سعیدزاده

اعضای تیم این آکادمی بودند.

(قهرمان این رقابت‌ها تیم کالجی شد که بازیکنان آن در تیم‌های مطرح لیگ برتر بازی کردند).

نگار روشن مربی و بازیکن تیم رشتی در سال ۱۳۹۰ از ۱۹ سالگی مربیگری را شروع کرد. در حال حاضر مربی درجه یک است.

وی مدیر و مؤسس آکادمی هایپر رشت است. سمت‌های مختلف از جمله مسیٔول کمیته استعدادیابی و جوانان و … در هییٔت رشت، گیلان و شهرهای استان در کارنامه اوست.

روشن؛ عناوین متعددی به عنوان بازیکن و مربی در سطح نایب قهرمانی تکنیک‌های برتر کشور، مربیگری در تیم‌های آموزشگاهها، دعوت به اردوی سه نفره ملی، نایب قهرمانی مهارت‌های فردی فرمند کاپ دارد.

آکادمی هایپر بدون حامی و به صورت خصوصی حدود ۶ سال است توسط نگار روشن مدیریت می‌شود.

بسکتبال گیلان با توجه به ظرفیت‌های استان به توجه بیشتر نیاز دارد. دختران بسکتبالیست گیلانی سال‌ها در مسابقات ایران حضور یافتند و پارسال تیم کاظمی به صورت شخصی در دسته دو شرکت کرد.

روشن می‌گوید امسال با هزینه شخصی در مسابقات کشوری شرکت خواهد کرد.

گیلان به لحاظ جغرافیایی و وضعیت آب و هوایی یکی از استان‌هایی است که باید در ورزش‌های سالنی مثل بسکتبال سرمایه‌گذاری کرد. امکانات متناسب، آموزش و توجه به استعدادهای این استان با علاقه‌مندی که در بین نوجوانان و جوانان وجود دارد، به طور قطع در شکل و نحوه‌ی بازی و رشد بازیکنان استان اثرگذار خواهد بود.

عکس (هایپر رشت) از راست: ماهک علیزاده، نیلوفر ادیبیان، نگار روشن، پارمیس سعیدزاده

عکس (کالجی) از راست: شیدا شجاعی، سحر رضازاده، زهرا قیس، انیس گریوانی

نوشته بسکتبایست‌های گیلانی در ترکیه چه کردند؟ اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا