اخبار بسکتبال ایران

حضور مربی اهل جم در کلینیک بین‌المللی بسکتبال اسلوونی / چاله‌چاله: دوست دارم تجربیات مربیان اروپا را به جوانان انتقال دهمخانه بسکتبال ایراناخبار ⋆ خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

اهل شهرستان جم است اما اصالتی کرمانشاهی دارد. از سال‌های گذشته تا امروز فرصت کلاس‌ها و کلینیک‌های مربیگری را با حضور استادان خارجی از دست نداده است. از درک بائرمن سرمربی اسبق تیم ملی بسکتبال گرفته تا نناد ترونیچ صربستانی که یکی از بهترین مدرسان بسکتبال دنیاست.

مریم چاله‌چاله مربی بسکتبال به تازگی یکی از حاضران به صورت آنلاین در کلینیک بین‌المللی بسکتبال اسلوونی بود. این کلینیک به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد و در آن چند تن از بهترین مربیان و مدرسان بسکتبال اروپا در جهان تدریس کردند.

چاله‌چاله مربی تیم بسکتبال گاز فجر جم با مغتنم شمردن این فرصت پای تدریس این استادان نشست.

وی گفت:
«از طریق سایت فیبا و یکی از دوستانم در جریان برگزاری این کلینیک قرار گرفتم و توانستم در این دوره ثبت نام کنم . این دوره امسال با حضور ۵  نفر از برترین مدرسان دنیا در روزهای ۵ و۶ شهریور در اسلوونی برگزار شد و موفق به کسب گواهی این دوره شدم».

مربی گاز فجر جم ادامه داد:
«من معتقدم با کمی برنامه‌ریزی بسیار ساده به اندازه کافی وقت برای ترقی در زمینه‌های مختلف بسکتبال وجود دارد. شعار نیست، واقعیت دارد. ساده نیست ولی امکان دارد. کلینیک مربیگری اسلوونی به من یادآوری کرد با برنامه‌ریزی تمرینی می‌توانم پیشرفت بیشتری کنم. با جمعی از مربیان شناخته شده بسکتبال اروپا از سطحی که هست فراتر رفته و شناخت صحیحی از الزامات آموزش به دست آوردم که موجب بهبود روند آموزش در تمرینات خودم می‌شود».

چاله‌چاله با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه کلینیک‌ها در طول سال و حضور مربیان در آن گفت:

«در این کلاس‌ها تشخیص اصول بنیادین حمله و دفاع و کار با جوانان و تمریناتی که در آینده با تیم خود انجام می‌دهم، دستاوردهایی بسیار امیدبخش است. آموزش اصول و مبانی مربیگری زیر نظر این مربیان به قدری برای من لذتبخش بود که هر لحظه در کلاس‌های متعدد شاهد نحوه آموزش چشمگیر مهارت‌ها و عملکرد در بازی بودم. چنین دوره‌هایی برای مربیان ما ضروری است و چنانچه در طول سال در کشور خودمان با حضور استادان بسکتبال جهان برگزار شود کیفیت کار آموزشی بسکتبال بالاتر می‌رود».

چاله‌چاله مدرسان در این دوره را برای ما معرفی کرد:

Loannis Sfairopoulos

Dusko Lvanovic

Neven Spahija

George Dikeoulakos

Erdem Can

وی گفت برای شرکت در کلینیک‌های بعدی در اروپا آمادگی دارد چون در کنار تمرین؛ از کار انتقال آموزش به جوانان لذت می‌برد و دوست دارد تجربیات و آموزه‌های مربیان بزرگ دنیا را به جوانان انتقال دهد.

نوشته حضور مربی اهل جم در کلینیک بین‌المللی بسکتبال اسلوونی / چاله‌چاله: دوست دارم تجربیات مربیان اروپا را به جوانان انتقال دهم * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا