اخبار بسکتبال ایران

زیر حلقه بسکتبال/ حاتمی و شهرداریخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

افشین رضاپور- کارشناس بسکتبال

سایت خانه بسکتبال ایران؛ به نقل از همشهری، مهران حاتمی، سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان شده؛ تیمی که فصل پیش قهرمان لیگ برتر شد. از روزی که او به گرگان رفته، دو سه بار به اعتراض گفته است که بعد از جدایی شاهین‌طبع، سرمربی سابق این تیم، چند بازیکن خوب و اثرگذار هم از تیم رفته‌اند.

حاتمی فراموش کرده بسکتبال ایران یک چرخه بسته‌ای دارد که هر سال سه‌چهار مربی و در نهایت ۱۲بازیکن ملی‌پوش بین سه چهار تیم جابه‌‌جا می‌شوند. این چرخه‌ بسکتبال چند‌سالی است دست‌نخورده ‌و برای حاتمی که یک سال بدون تیم مانده بود، نباید مسئله پیچیده‌ای باشد. سرمربی تیم قهرمان ‌شدن کار سختی است اما حاتمی نباید اینقدر روی اقدامات متداول! در بسکتبال تمرکز کند.

۶برعکس!

در پنجره دوم مسابقات بسکتبال کاپ آسیا، رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال و مسعود قاسمی سرپرست تیم ملی، حباب دوحه، میزبان بازی‌ها را ترک کردند که در رسانه‌های ایران داستان شد.

این‌بار در پنجره سوم و در بازی ایران مقابل قطر، حامد حسین‌زاده با شماره پیراهن ۶برعکس! به زمین آمد. رسانه‌ها این‌بار با طنزی معنادار این اتفاق را سوژه کردند. این امور مربوط به حوزه سرپرستی تیم ملی است که پیش از سفر یا بازی، پیراهن‌ها با شماره بازیکنان را بررسی کند.

وقتی چنین صحنه‌هایی آن هم در بازی‌های ملی می‌بینیم که آبروی مملکت در میان است، تعجب می‌کنیم چرا افراد نسبت به انجام کوچک‌ترین وظایف خود بی‌توجه‌اند و پاسخگو هم نیستند.

نوبت اسپانیاست

از ابتدای سال بارها درخصوص بازی‌های تدارکاتی در انواع شهرهای اروپایی و آسیایی برای تیم ملی بسکتبال صحبت شد اما تا امروز که تیم در پنجره سوم کاپ آسیاست، بازی تدارکاتی نداشته‌ایم.

آخرین خبر از بازی‌های تدارکاتی ملی‌پوشان بسکتبال در مسیر المپیک توکیو را صالحیان، دبیر این فدراسیون داده و گفته است که تیم ملی بعد از بازگشت از اردن و ۴روز ریکاوری برای سفر به اسپانیا و انجام ۲بازی در شهرهای والنسیا و مادرید آماده می‌شود.

به‌گفته دبیر فدراسیون، آرژانتینی‌ها هم که قرار بود با ایران بازی کنند، عذرخواهی کرده‌‌اند. امیدواریم بعد از ۳‌ماه که حریفان تدارکاتی ایران مدام تغییر کردند، اسپانیا تغییر عقیده ندهد.

نوشته زیر حلقه بسکتبال/ حاتمی و شهرداری اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا