اخبار بسکتبال ایران

کمپی بدون جوانان ایرانی / حاشیه‌های بسکتبال بدون مرزخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

کمپ بسکتبال بدون مرز در سال ۲۰۲۲  در استرالیا آغاز شد اما بدون دو بازیکن ایرانی!

NBA، FIBA و استرالیا میزبان این کمپ هستند. این کمپ  ۱۶ تا ۱۹ مرداد برگزار می‌شود و با وجود اسامی دو بازیکن ایرانی در بین حاضران در این کمپ اما هیچ‌یک از این بازیکنان به بسکتبال بدون مرز استرالیا اعزام نشدند!

سال ۲۰۱۶ ملبورن و سال ۲۰۱۹ ژاپن میزبان این کمپ بودند. این کمپ در آکادمی جهانی NBA، و در مؤسسه ورزش استرالیا در کانبرا برگزار می‌شود.

اردونشینان و مربیان همچنین در مهارت‌های زندگی، توسعه رهبری و برنامه‌ریزی خدمات اجتماعی شرکت خواهند کرد.

«ما هیجان زده‌ایم که دوازدهمین دوره بسکتبال بدون مرز آسیا را به عنوان بخشی از تعهدمان به رشد این بازی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به استرالیا می‌آوریم. بازیکنان جوان با استعداد زیادی در منطقه وجود دارند و ما مشتاقانه منتظر استقبال از آنها در آکادمی جهانی NBA هستیم و به آنها کمک می‌کنیم تا به عنوان بازیکنان و رهبران پیشرفت کنند».

Troy Justice رییس توسعه بین‌المللی NBAبسکتبال بدون مرز آسیا یک رویداد مهم در تقویم بین‌المللی جوانان است که به ورزشکاران جوان نخبه و مربیان با کیفیت از سراسر منطقه فرصتی باورنکردنی برای حضور در یکی از بهترین برنامه‌های بسکتبال با عملکرد بالا در جهان می‌دهد.

فیبا و NBA از زمان راه‌اندازی این برنامه در سال ۲۰۰۱ میزبان ۶۴ کمپ BWB در ۳۰ کشور بوده‌اند. BWB (Basketball Without Borders) به بیش از ۳۷۰۰ شرکت کننده از ۱۳۳ کشور و منطقه رسیده است.
در چنین کمپی که بارها جوانان ایرانی حضور یافته‌اند جای دو بازیکن جوان کشورمان خالی است. قرار بود محمد امینی و صارم جعفری بازیکنان تیم جوانان ایران در این کمپ حاضر شوند.
فدراسیون بسکتبال هیچ توضیحی در این خصوص منتشر نکرده است.

تیم بسکتبال جوانان ایران دیروز از اردوی تدارکاتی در ترکیه بازگشت. اگر دلیل فدراسیون همزمانی این اردو با کمپ بسکتبال بدون مرز است دلیل مجکمه‌پسندی نیست چون فدراسیون بسکتبال از مدت‌ها قبل تاریخ برگزاری کمپ استرالیا را می‌دانست و نام دو نفر در فهرست پسران کمپ استرالیاست. بنابراین همراهی دو بازیکن در تیم جوانان و سفر به ترکیه به جای عزیمت به استرالیا دلیل قابل قبولی نیست.

نوشته کمپی بدون جوانان ایرانی / حاشیه‌های بسکتبال بدون مرز * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا