اخبار بسکتبال ایران

۳ روز تا بسکتبال کاپ آسیاخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

بیست و نهمین دوره «کاپ آسیا» که تا سال ۲۰۱۵ «قهرمانی جام ملت‌های آسیا» نامیده می‌شد از سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ در بیروت پایتخت لبنان آغاز شد.

همه ۱۶ تیمی که به این مسابقات راه یافته بودند، به دور اول مسابقات انتخابی (پنجره‌های از سال ۲۰۱۷) فیباآسیا و اقیانوسیه برای جام جهانی ۲۰۱۹ راه یافتند.
برای نخستین بار استرالیا و نیوزلند در کاپ آسیا ۲۰۱۷ شرکت کردند. استرالیا اولین عنوان خود را با شکست ۷۹–۵۶ ایران در فینال کاپ آسیا به دست آورد.

محمد جمشیدی و حامد حدادی در جمع پنج بازیکن برتر کاپ آسیا قرار گرفتند. ‏محمد جمشیدی بهترین فوروارد و حامد حدادی بهترین سنتر.

در این دوره هدایت تیم ملی بسکتبال به مهران حاتمی سپرده شد. در کنارش محمد عابدینی و مهران آتشی دستیاران او بودند. تیم ملی به نسبت دوره‌های گذشته تغییراتی کرده بود و مهدی کامرانی، صمد نیکخواه بهرامی و حامد آفاق حتی جواد داوری که به تناوب از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ در اردوها و ترکیب تیم ملی بودند کنار رفته نبودند.

گروه A

ایران ۱۰۱ – هند ۵۴
سوریه ۶۳ – ایران ۸۷
ایران ۸۳ – اردن ۷۱

پلی‌آف
ایران ۸۴ – اردن ۷۰

یک‌چهارم
ایران ۸۰ – لبنان ۷۰

نیمه‌نهایی
ایران ۸۷ – کره جنوبی ۸۱

فینال
استرالیا ۷۹ – ایران ۵۶

رده بندی
استرالیا، ایران، کره جنوبی، نیوزلند و …

اعضای تیم ملی بسکتبال
سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، حامد حدادی، فرید اصلانی، نوید نیکتاش، میثم میرزایی، اوشین ساهاکیان، وحید دلیرزهان، روزبه ارغوان و نوید رضایی‌فر.

تیم ملی بسکتبال قبل از رقابت‌ها اردویی در چین برگزار کرد و با سه تیم چینی در بازی‌های تدارکاتی به میدان رفت. پیش از این بازی‌ها  تیم ملی با هدایت مهران حاتمی در رقابت‌های غرب آسیا دوم شد.

تیم ملی یکم مرداد ۱۳۹۶ با شکست مقابل اکراین در تورنمنت بین‌المللی اطلس اسپرت چین به عنوان سوم رضایت داد.

نوشته ۳ روز تا بسکتبال کاپ آسیا * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا