اخبار بسکتبال ایران

سرپرست و سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال / از شجاع‌پور و ارمغانی بیشتر بدانیمخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

فدراسیون بسکتبال کادر فنی تیم ملی بسکتبال را با حضور رضا شجاع‌پور(سرپرست) و سعید ارمغانی (سرمربی) معرفی کرد.

رضا شجاع‌پور بازیکن تیم بسکتبال هما در دهه ۵۰ بود که با این تیم قهرمان باشگاههای تهران شد. بعد از بازی و در سال‌های پس از انقلاب در هما مربیگری کرد. وی مدتی به فرانسه رفت. شجاعپور در سال‌های دهه ۶۰ بازیکنان بسیاری از باشگاه هما را به بسکتبال شناساند. مانند مصطفی هاشمی هر چند از شاگردان حسن ذوالفقاری در تیم شهباز (شاهین) بود اما شجاع‌پور تکنیک‌های جدیدی به او آموخت و سال‌ها زیر نظر او بازی کرد.

رضا شجاع‌پور روی سکوی قهرمانی با هما دهه ۶۰

شجاع‌پور بچه‌های «جهان تربیت» را در مدرسه بنی‌احمد و بولینگ عبدو (چمران) تمرین می‌داد.

دهه ۷۰ رضا شجاع‌پور به عنوان سرمربی تیم ب به عرصه مربیگری برگشت و سپس عهده‌دار هدایت تیم ملی بسکتبال شد. وی سرمربی تیم ملی در اردوی تدارکاتی این تیم در مالزی شد. سپس استعفا کرد.

در اواخر دهه ۷۰ سرمربی تیم ایران_نارا شد. در سال ۱۳۸۰ با این تیم سوم و سال بعد به نایب قهرمانی لیگ برتر رسید.

در سال ۱۳۸۳ مدت کوتاهی به عنوان دبیر سازمان تیم‌های ملی فعالیت داشت.

سعید ارمغانی بازیکن تیم استقلال در اواخر دهه ۵۰ و سال‌های دهه ۶۰ است که زیر نظر محمود پورشرفی کار کرد. وی مربی ایرانی مقیم مجارستان است. ارمغانی در اواسط دهه ۶۰ بازیکن تیم ملی بسکتبال بود که توسط ژادانی مربی مجارستانی تیم ملی ایران به این کشور رفت و مقیم مجارستان شد.

ارمغانی یک بار در سال ۱۳۸۰ در دوره ریاست علی غضنفری در فدراسیون بسکتبال سرمربی تیم ملی شد اما بعد از روی کار آمدن محمود مشحون در سال ۱۳۸۱، به مجارستان بازگشت.
وی همچنین سرمربی تیم ذوب آهن در لیگ باشگاههای غرب آسیا بود. مشاور تیم فولادماهان اصفهان در رقابت‌های باشگاههای آسیا در سال ۲۰۱۳ در کنار محسن صادق‌زاده از دیگر سوابق ارمغانی در کنار تیم‌های ایرانی است. جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال از بازیکنان همان تیمی بود که در سال ۲۰۱۳ قهرمان باشگاههای آسیا شد.

ارمغانی در مجارستان مدتی بازیکن تیم مافس این کشور شد و سپس کار پایه کرد.

تیم ملی ایران – مسابقات تدارکاتی ۴ جانبه- مجارستان- ۱۳۶۸ ایستاده از راست : اسدالله کبیر-سیروس احمدی-سعید ارمغانی-محمدمهدی ایزدپناه-مهران شاهین‌طبع-مصطفی هاشمی-علی توفیق-فرامرز خالقی-اسدالله رحمانیان نشسته از راست : صفاعلی کمالیان-مهدی پوراصفهانی-محمدکسایی‌پور-بختیار بابان-جواد دلگانه-مهران حاتمی-محسن شاه‌‌علی-حمیدرضا مجلسی

وی یکی از پوینت گاردهای مطرح دوران بازی خودش بود که بازی در تیم ملی بسکتبال در آسیا را طی سال‌های ۱۹۸۱، ۱۹۸۳، ۱۹۸۵، ۱۹۸۹، ۱۹۹۰، ۱۹۹۱ و ۱۹۹۵ تجربه کرد.

عکس شجاع‌پور ایران‌نارا با بازیکنی مثل صمد نیکخواه‌بهرامی.
ارمغانی در اردوی تیم ملی سال ۱۳۸۰. چهره‌هایی در آغاز دهه ۸۰ در ۱۴۰۱.

نوشته سرپرست و سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال / از شجاع‌پور و ارمغانی بیشتر بدانیم * خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا