اخبار بسکتبال ایران

انتقاد ایسنا و فارس از مدیریت نامطلوب فدراسیون بسکتبالخانه بسکتبال ایراناخبار – خانه بسکتبال ایران


Warning: Undefined variable $author_details in /home/gitkdukq/public_html/wp-content/plugins/wp-user-profile-avatar/templates/wp-author-box-social-info.php on line 87

سایت خانه بسکتبال ایران؛

سایت خانه بسکتبال ایران؛ طباطبایی به جای عذرخواهی حرفش را تغییر داد

دو خبرگزاری ایسنا و فارس در مطالبی جداگانه از مدیریت بسکتبال ایران انتقاد کردند.

ایسنا با اشاره به مصاحبه‌های قبلی خود با رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال، «تغییر محتوای صحبت‌های او را از نکات منفی عملکرد وی» برشمرد.

طباطبایی در مصاحبه خود با ایسنا در ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، درباره هدف‌ گذاری فدراسیون برای بازی‌های المپیک توکیو گفته بود: « هدفمان صعود از گروه است تا به جمع ۸ تیم برتر المپیک راه پیدا کنیم. ما در جام جهانی شکست های‌مان نزدیک بود. اگر بتوانیم بازی‌های خوب مثل بازی با اسپانیا در جام جهانی را تکرار کنیم، حتی می‌توانیم فرانسه را نیز شکست دهیم…».

حال که بخاطر نتایج ضعیف برخی کارشناسان نقدهایی نسبت به عملکرد بسکتبال ایران در بازی‌های المپیک دارند، به نظر می‌رسد رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال صحبت‌های چند ماه گذشته خود را فراموش کرده و بدون توجه به هدف گذاری قبلی، از حضور ملی‌پوشان ایران در المپیک جهت «کسب تجربه» صحبت می‌کند. کسب تجربه‌ای که حالا از نظر طباطبایی، هدف اصلی فدراسیون بوده است.

ایسنا نوشت:

«اکنون که رئیس فدراسیون بسکتبال به جای عذرخواهی، محتوای صحبت‌هایش را تغییر داده است، ذکر این موضوع مهم خواهد بود که از جمله اصلی‌ترین مشکلات تیم ملی ایران نداشتن بازی‌های تدارکاتی کافی و وجود حواشی بسیار در اردوی تیم ملی چند روز پیش از اعزام به المپیک بود. نقطه ضعفی که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن عملکرد ضعیف فدراسیون در مدیریت امور است».

خبرگزاری فارس نیز بسکتبال ایران را این روزها «اسیر حواشی زیادی» دانست که همه آنها از فدراسیون نشات می‌گیرد.

فارس نوشت:

«مدیرانی که در راس کار قرار گرفتند، خودشان سرمنشا حواشی هستند و در هر مسابقه، اردو یا تورنمنت یک مشکل را برای بسکتبال ایران ایجاد کردند».

رامین طباطبایی دی ماه ۹۶ به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شد و اشتباه او از همان زمان با انتخاب مهران شاهین‌طبع به عنوان سرمربی تیم ملی آغاز شد. در حالی که مهران حاتمی نتایج خوبی را با تیم ملی گرفته بود و می‌توانست به کار خود ادامه دهد اما دوستان حاضر در فدراسیون، شاهین‌طبع را که در شرایط حساس از هدایت تیم ملی سر باز زده بود، به نیمکت تیم ملی رساندند.

در ادامه می‌خوانیم:

«انتخاب مسعود قاسمی در کنار شاهین طبع به عنوان سرپرست تیم ملی و مدیر تیم‌های ملی این اشتباه را تکمیل کرد و استارت حواشی در تیم ملی با حضور قاسمی زده شد. او تا پیش از این هیچگاه در تیم ملی فعالیت نداشت اما به واسطه دوستی با طباطبایی و کارهایی که برایش قبل از انتخابات انجام داد،‌ به این سمت مهم رسید. کم تجربگی او باعث خسارات زیادی به تیم ملی شد…».

«بسکتبال جایگاهش فراتر از چیزی است که این روزها شاهد آن هستیم و مدیران ناکارآمد برایش رقم زده‌اند. شاید رفتن به المپیک موفقیت قلمداد شود، اما نمی‌توان با پرداختن به آن مشکلات زیاد این رشته را نادیده گرفت…».

نوشته انتقاد ایسنا و فارس از مدیریت نامطلوب فدراسیون بسکتبال اولین بار در سایت خانه بسکتبال ایران پایگاه تخصصی بسکتبال ایران پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا